17

07.2020

12:19

VIDEOD | Esiliiga põnev voor vähendas Nõmme ja Maardu vahet

Esiliigas peeti neljapäeva õhtul põnevaid 12. vooru kohtumisi, kui tabeli kahe esimese vahe vähenes kahele punktile. Viimati lisaminutitel kaotuse võiduks pööranud Maardul eile Pärnu JK Vapruse vastu nii libedalt ei läinud, kui Pärnu meeskond kindlustas oma kolmandat kohta ja alistas vastase 3:2. Nõmme United oli samal ajal koduväljakul 4:0 parem Pärnu Jalgpalliklubist.

Soccernet.ee mäng Vapruse ja Maardu vahel pakkus suuri emotsioone, kui Pärnu tuli kahel korral välja kaotusseisust. Vadim Mihhailov viis külalised 30. minutil juhtima, kuid õige pea suutis Tõnis Vihmoja tuua tabloole viiginumbrid. Ilja Zelentsovi penalti kohtumise 57. minutil taastas Maardu eduseisu, kuid Kristen Saartsi ja Enrico Veensalu tabamused vastavalt 81. ja 86. minutil andsid võidu väljakuperemeestele.

Maardu kaotus oli suurepäraseks uudiseks Nõmme Unitedile, kes oli pool tundi hiljem alanud kohtumised 4:0 üle Pärnu JK-st. Kuigi Pärnul oli võimalusi ka kohtumist juhtima minna, nõelas siiski esimesena Nõmme, kui 26. minutil oli täpne enne kohtumise algust Esiliiga kuu parima mängija auhinna saanud Kevin Mätas. Teise värava avapoolajal lõi Randin Rande. 76. minutil kasvatas eduseisu Henri Leoke ning viimane tabamus osutus külaliste omaväravaks.

Tulemused tähendavad, et Maardu on tabeliliider 30 punktiga, Nõmme asub 28 punktiga teisel kohal ning 22 punkti annavad Pärnu JK Vaprusele kolmanda koha.

Eile oli võistlustules tabelis neljandat kohta hoidev FC Elva, kes alistas Martin Thomsoni suurepärase kauglöögi toel 2:1 Kohtla-Järve JK Järve, kes on ühe miinuspunktiga tabelis jätkuvalt viimane.

Tallinna FCI Levadia U21 oli 3:1 parem Vändra JK Vaprusest ja Tallinna FC Flora U21 mängis kodus 2:0 üle Tartu JK Tammeka U21 võistkonna. Levadia tõusis võiduga Vändrast mööda, kuigi mõlemal on kirjas võrdselt 16 punkti. Flora on nüüd 15 punktiga seitsmes ja Tartu nende järel 12 punktiga kaheksas. PJK-l on kirjas kaheksa punkti ning Järve jätkab ühe miinuspunktiga. Kogu tabeliseisu leiab SIIT.

Kõik Esiliiga videod leiab YouTube'ist.

Uus voor peetakse juba pühapäeval, kui neljast mängust näeb taas otsepilti jalgpall.ee portaalis ja üht matši kannab üle Soccernet.ee.