03

06.2023

23:17

VIDEOD | FC Flora naiskond jätkab Balti liigas täiseduga

Täna, 3. juuni õhtul TNTK jalgpalliväljakul peetud Balti liiga kolmanda vooru  kohtumises alistas Tallinna FC Flora Vilniuse MFA Žalgirise tulemusega 2:1.

Žalgiris asus kohtumist 12. minutil Ana Cheminava tabamusest juhtima. Flora söödu vahelt napsanud leedulannad ehitasid rünnaku lühikeste söötudega värava ette, kus Cheminava sättis palli jalale ning lõi nahkkera alla nurka. Žalgirise värav jäi avapoolajal ainsaks.

Teisel poolajal hoo sisse saanud Flora viigistas seisu 75. minutil. Vastase ebaõnnestunud palli klaarimiseni jõudnud Mari Liis Lillemäe pääses kastis löögile, millele väravavahil sõrmi vahele saada ei õnnestunud. 81. minutil karistuslöögi teeninud Flora tsenderdas palli värava ette, kust Lisette Tammik peaga vahele sai, kuid kelle löögi väravavaht tõrjus. Puhastatud pall kukkus Saulepi jalale, kes Florale 2:1 võiduvärava lõi.

Võiduvärava autor Maarja Saulep ütles pärast mängu Soccernet TV-le, et esimesel poolajal ei saanud naiskond õiget rütmi kätte. „Me tegelikult ei mänginud esimesel poolajal halvasti, vaid me läksime võibolla natuke liiga palju vastaste lõhkuva mängutempoga kaasa – me ei saanud päris hästi seda rütmi kätte. Teisel poolajal me alustasime teravamalt ja lõpuks on kõige olulisemad need kolm punkti,” ütles Saulep.

Saulepi sõnul on sellel aastal naiskonna kindel eesmärk Balti liiga võita. „Me oleme seda Balti liigat nii mitu aastat mänginud ja kogu aeg teisele kohale jäänud. Lõpuks võiks ühel aastal selle liiga kinni ka panna, miks mitte see aasta,” rääkis Saulep.

Flora jaoks on tegu neljanda võiduga Balti liigas, teenitud 12 punktiga hoitakse tabelis esikohta. Žalgiris on mänginud kaks mängu, kust on teenitud üks võit ja kaotus ning kolme punktiga ollakse tabelis kolmandad.