02

09.2022

09:33

VIDEOD | Flora edu tabelitipus suurenes

Premium liiga 26. mänguvoorus toimusid põnevad kohtumised. Tabelis liidrikohta hoidev Tallinna FC Flora suurendas võiduga Nõmme Kalju FC üle punktivahet konkurentidega veelgi.

Esimene poolaeg möödus Flora ja Kalju mängus otsivalt. Kuigi võimalusiõimalusi jagus mõlemale poole, olid Flora rünnakud grammi võrra ohtlikumad. Sellele vaatamata lepiti esimese poolaja järel 0:0 viiki. Teise poolaja alguses tuli Flora aga suure survega peale ja suutis 48. minutil Henrik Ojamaa peaga löödud väravale juhtima minna. Flora eduseisu duubeldas 63. minutil Martin Miller, mille järgselt Nõmme Kalju enam ohtlikesserünnakutesse ei jõudnud.. Lõpptulemuseks jäi 2:0 võit Florale.

Teises esineliku duellis võõrustas Paide Linnameeskond Tallinna FCI Levadiat. Esimese poolaja lõpus sai Levadia paari kiire kontrarünnakuga Paide kaitseliini taha jooksu ja Levadia ründaja Murad Velijev sai Ebrima Jarjuga 39. minutil silmitsi.Suurepärase topelttõrje tulemusena jäi mänguseisuks endiselt0:0. Teisel poolajal olid ohtlikud võimalused ka Paide ründajatel Robi Saarmal ja Kaimar Saagil, kuid väravasse ükski pall ei maandunud. Mängu tõi elevust Milan Mitrovici 84. minuti teine kollane kaart, kuid lõppseisu see ei muutnud – Paide ja Levadia leppisid 0:0 viigiga.

JK Tallinna Kalevi ja Tallinna JK Legioni mängus oli Kalev lähedal suurepärase tulemuse käest libisemisele, kuid suutis ikkagi lõpuni vastu pidada. Kalev läks esimese poolaja lõpus ja teise alguses Hannes Anieri ja Foday Trawally löödud väravatest 3:0 juhtima, kuid lasi Legioni mängu tagasi. Esmalt kõmmutas 61. minutil võimsa kauglöögi väravasse Aleksandr Volodin, millele järgnes Nikita Ivanovi ülitäpne karistuslöök. Rohkemaks polnud Legionil aga jaksu. Lõpptulemusena kirjutab Kalev olulised kolm punkti tabelisse.

JK Narva Transi ja Pärnu JK Vapruse mängus pidi väravaid kaua ootama, kuid 74. minutil saatis Gleb Pevtsov tõelise pommlöögi väravasse, millest piisas Transile võidu vormistamiseks. Ühtlasi hoiab Narva Trans 28 punktiga tabelis 6. kohta.

Tartu JK Tammeka ja FC Kuressaare mäng algas paljulubava väravate tempoga, kui juba 5. minutil viis Mattias Männilaan viikingid Tammeka väravavahi eksimuse järel 1:0 juhtima. 15. minutil suutis Kevin Mätas penaltipunktilt mänguseisu viigistada. Sellise skooriga mäng ka lõppes ning Tartus läksid punktid jagamisele.