21

03.2022

10:01

VIDEOD | Flora jätkab täiseduga, Vapruse esimesed punktid ja Legioni tagasitulek

Premium liiga 4. mänguvoorus peeti neli kohtumist. Flora alistas põnevas raudteederbis Kalju ja jätkab täisedu ning ka tabeli ainuliidrina.

Nädalavahetuse esimese mängu pidasid laupäeval kell 14.30 Sportland Arenal Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC. Kalju läks esimese poolaja alguses standardolukorrast mängu keskkaitsja Mikhail Babitševi väravast juhtima ning poolajapausile minnes tundus Kalju eduseis ja mänguline üleolek kindel. Kalju taktikepi järgi kulges mäng 72. minutini, kui mänguseisu suutis viigistada minut varem väljakule tulnud vahetusmees Danil Kuraksin. Kuus minutit hiljem suutis noormees suurepärase jooksu tulemusena ka Flora juhtima viia ning sellega mänguvõidu Florale kindlustada.

Selline tulemus tähendab, et Flora jätkab täisedu ja ka ainuliidrina, kuna Tallinna FCI Levadia ja JK Narva Transi mäng lükati koroonaviiruse juhtumite tõttu FCI Levadia meeskonnas edasi.

Samuti kohtusid laupäeval omavahel Tallinna JK Legion ja FC Kuressaare. Legion läks kaunist Pavel Dõmovi kauglöögist mängu esimesel poolajal juhtima, kuid Kuressaare tuli Rauno Tutki ja Otto-Robert Lipu väravatest mängu tagasi. Viimane sõna jäi aga Legionile, kes suutis Daniel Fedotovi 88. minuti väravast mänguseisu viigistada.

Pühapäeva esimeses mängus võõrustas Pärnu JK Vaprus JK Tallinna Kalevit. Tegu oli ainukeste tiimidega, kes polnud seni ühtegi punkti tabelisse kogunud. Mängu esimesed 60 minutit väga palju kõneainet ei pakkunud, kuid mängu viimane pooltund kujunes väravatesajuks. Esmalt viis Kevin Kauber Vapruse juhtima. Seejärel lõi kaks väravat Vapruse noor ründaja Taaniel Usta. Mängu üleminutitel suutis Kalevi kasuks auvärava sepistada Vadim Mihhailov.

Mänguvooru lõpetas telemäng Tartu JK Tammeka ja Paide Linnameeskonna vahel. Tammeka suutis mängu alguses initsatiivi haarata ning ka Aleksandr Kukharevi väravast juhtima minna. Esimene poolaeg lõppes aga viigiseisul, kuna 36. minutil viigistas penaltipunktilt Deabeas. Teisel poolajal suutis Paide oma paremuse maksma panna ning väravad Deabeaselt ja Singatehilt vormistasid Paide kasuks 3:1 võidu.

Järgmised Premium liiga mängud leiavad aset 1., 2. ja 3. aprillil.