01

07.2021

09:48

VIDEOD | Flora juhtis 85. minutiks 3:0, kuid Paide võitles välja viigi!

Premium liigas peeti teisipäeva õhtul kohtumine, mille lõpp jääb jalgpallisõpradele meelde aastakümneteks. Valitsev meister Tallinna FC Flora võõrustab A. Le Coq Arenal Paide Linnameeskonda ning viis minutit enne 90 minuti täitumist oli tablool veel seis 3:0, kuid lõpuvile kõlades olid numbriteks 3:3!

Mulluse kulla ja hõbeda lahingus toimusid tähtsad hetked esimese pooltunni lõpus ja alguses. Markus Soomets viis Flora nurgalöögi järel 29. minutil juhtima ning Paide jõudis palli vaevu uuesti mängu panna, kui Flora eduseis oli kaheväravaline. Pärast Paide lohakat pallikaotust leidis Henrik Ojamaa sööduga Rauno Sappineni, kuid Paide suutis esmase ohu likvideerida. Ojamaa ei andnud alla ja leidis sööduga Konstantin Vassiljevi, kes lõi palli Mihkel Aksalu võrku. Kahte väravat lahutas veidi enam kui üks minut.

Teisel poolajal lõi Flora veel ühe, kui 66. minutil tundus, et mängu saatus on ostustatud. Martin Milleri söödust oli täpne Rauno Sappinen, kelle jaoks oli tegu Premium liiga hooaja 12. väravaga.

Tolle tabamusega läks Sappinen väravalööjate edetabelis ajutiselt Henri Anieri ette, kuid tänavu teravat jalga näidanud Anieril oli vastus olemas. Paide tuli mängu tagasi 86. minutil, mil Eesti koondise ründaja realiseeris penalti ning 88. minutil lõi ta väravaks Joseph Saliste suurepärase tsenderduse. Teisele poolajale lisati vähemalt neli lisaminutit ja just neist viimasel lõi Paide oma viigivärava, kui pärast standardolukorda toimetas palli väravasse Hindrek Ojamaa. Ojamaa senine ainus Premium liigas värava sündis ligi kümme aastat tagasi, kui ta oli 16-aastasena täpne Levadia ridades 7:0 võidumängus Lasnamäe Ajaxi vastu 2011. aasta septembrikuus.

Viik oli hea uudis FCI Levadia jaoks, kes jäi tabeli tippu. Täna Tartu Tammekat võõrustav Levadia on 15 mänguga kogunud 37 punkti, Floral on nüüd 14 matšiga kirjas 36 punkti ning Paidel 16 kohtumisega 34 punkti.