19

09.2019

11:15

VIDEOD: Flora kallutas hilise väravaga Tallinna derbi enda kasuks

Premium liiga 29. voorule tõmbas joone alla ajaloo 107. Tallinna derbi, mille kallutas 2:1 võiduga enda kasuks FC Flora.

Flora ja Levadia heitlust oli eile õhtul A. Le Coq Arenale kogunenud vaatama 1155 inimest, kelle silme all sündis esimene värav 7. minutil, kui Dmitri Kruglovi nurgalöögi saatis peaga väravasse Evgeny Osipov. Vahetult enne poolajavilet leidis Flora sellele aga vastuse, kui Gert Kamsi latti lennanud karistuslöögi suutis värava eest võrku suunata Henrik Pürg. Teisel poolajal kõva võitlus jätkus ning otsustav 2:1 võiduvärav sündis alles 87. minutil, kui Konstantin Vassiljev Levadia kastis mänguvahendi võrku virutas ja Flora ühe vähempeetud mängu juures juba viie punktiga liidriks tõstis.

Kui Flora ja Levadia jagavad vastavalt 69 ja 64 punktiga ära kaks esimest tabelirida, siis 62 punktiga jätkab kolmandal positsioonil Paide Linnameeskond, kes oli eile raskustes Maardu Linnameeskonna vastu, kuid suutis viimase pooltunniga siiski 4:2 võidu ära võtta.

27 mängust kogutud 55 punktiga leiame neljandalt kohalt Nõmme Kalju, kes oli viimati võõral väljakul 3:0 üle Viljandi Tulevikust. Kalju väravad kirjutati Max Andrew Mata, Aleksandr Volkovi ja Sander Puri nimele.

5.-6. koha heitluses pakkusid järjekordse põnevusetenduse Narva Trans ja Tartu Tammeka, kus viimase 10 minutiga veel kolme väravat nähti ja Trans lõpuks 90+1. minuti väravast 3:2 võidu teenis. Nii Trans kui Tammeka on nüüd 29 vooruga kogunud 36 silma.

Tõeline püsimajäämise heitlus peeti aga teisipäeva õhtul, kui vastamisi läksid seni ühe pulga peal olnud Tallinna Kalev ja FC Kuressaare. Kalevi kunstmuruväljaku rekordpubliku 477 inimese ees suutis ülimalt vajaliku võidu võtta kodumeeskond, kellele tõid 2:1 võidu Hannes Anieri ja Wale Musa Alli tabamused. Kalev jätkab nüüd 20 punktiga 8. kohal, Kuressaare jääb 17 silmaga 9. tabelireale.