30

08.2022

09:08

VIDEOD | Flora kasvatas edu Premium liiga tabeli tipus

Premium liiga 25. mänguvoorus jooksid väljakule kõik kümme võistkonda. Esineliku klubide kohtumistes tõmbas pikima õlekõrre Flora, kes võidutses kohtumises Paidega.

Paide Linnameeskond võõrustas pühapäeval, 28. augustil koduväljakul Tallinna FC Florat. Flora viis 22. minutil käärlöökidega juhtima keskkaitsja Henrik Pürg ning kuigi mõlemad meeskonnad proovisid esimese poolaja lõpus võimalusi luua, mindi poolajapausile Flora 1:0 eduseisus. Selle duubeldas 49. minutil Rauno Alliku, kes lõi vasaku jalaga terava nurga alt väravasse Mihkel Aksalule püüdmatu löögi. 62. minutil läks Paide olukord veelgi keerulisemaks, kui keskväljal tehtud ohtliku vea eest teenis punase kaardi Abdul Razak Yusif. Sellest august suudeti osaliselt välja ronida, kui Bubacarr Tambedou värav 71. minutil mängu elevust tõi, kuid rohkemaks suutelised ei oldud.

Teises esineliku kohtumises läksid vastamisi tabeli teine ja kolmas klubi Tallinna FCI Levadia ja Nõmme Kalju FC. Esimene poolaeg lõppes linnarivaalide vahel viigiliselt, kuid teisel poolajal said mõlemad meeskonnad värava kirja. Esmalt skooris 50. minutil Karl Rudolf Õiguse söödust Murad Velijev, millele suutis aga Andre Fortune 71. minutil kauni karistuslöögiga vastata. 12 minutit hiljem teenis viimane endale aga punase kaardi, mis jättis Kalju mängu lõpus keerulisse seisu. Levadia seda enda kasuks aga ei pööranud ning lõppseisuks jäi 1:1 viik.

Tabeli alumise otsa tiimide lahingus sõitis JK Tallinna Kalev külla Pärnu JK Vaprusele. Mäng algas väga tuliselt, kui 25. minutil teenis Vapruse keskkaitsja Martin Kase punase kaardi. Pärnu ei lasknud sellel aga end peatada ja läks poolaja teisel üleminutil Kevin Kauberi tabamusest mängu juhtima. Olukord pöördus Vapruse jaoks taas 58. minutil, kui Reno Mark teenis hooletu vea eest teise kollase kaardi ning jättis meeskonna väljakule üheksakesi. Kahemehelise ülekaalu suutis Kalev realiseerida väravaks 75. minutil. Kuigi 81. minutil suutis Kauber teise väravaga Vapruse taas juhtima viia, jäi viimane sõna Kalevile, kes mänguseisu 89. minutil viigistas ning tänu Kaspar Lauri 90+1. minutil löödud väravale naasti Tallinnasse 3:2 võiduga.

Tabelinaabrid FC Kuressaare ja JK Narva Trans kohtusid sel hooajal omavahel kolmandat korda. Kui varasemad mängud olid läinud kord ühele ja kord teisele poolele, siis sel korral jäi üldskoor Kuressaare kasuks. Kuressaare suutis koduväljakul Sander Lahe väravast juhtima minna, kuid sellele vastas enne esimese pooltunni lõppu Volodymyr Pryimov. 32. minutil lõi aga Denys Dedechko omavärava, mis võimaldas Kuressaarel poolajapausile minna 2:1 eduseisus. Kuressaare tipuründaja Sten Reinkort tegi 59. minutil seisuks 3:1, mis jäi ka mängu lõppskooriks.

Tartu JK Tammeka võõrustas koduväljakul Tallinna JK Legioni. Eelmises omavahelises kohtumises Tamme staadionil võttis Tallinna meeskond küll kindla 4:1 võidu, kuid seekord jäädi Kevin Mätase ja Sander Kapperi väravatest Tammekale 0:2 alla.