28

10.2019

15:55

VIDEOD: Flora kindlustas tiitli, Kuressaare - Kalju mängu segas tormituul

Premium liiga 34. voorus sai selgeks tänavune meister, kui klubi ajaloo 12. tiitli kindlustas FC Flora.

Enne mängu Paide Linnameeskonnaga oli teada, et Flora vajab meistritiitli kindlustamiseks kolme punkti ning kuigi pikalt põlesid tablool 0:0 viiginumbrid, suutsid florakad koduplatsil lõpuks 1:0 võidu ära võtta, kui Erik Sorga pääses Paide Linnameeskonna kaitseliini taha jooksu ning teenis omadele penalti.

11-meetri trahvilööki asus Sorga ka 87. minutil ise lahendama, saates palli kindlalt nurka ning lüües seeläbi enda hooaja 29. värava. Penaltiolukorras Karl Mööli punase kaardi tõttu vähemusse jäänud Paide sellele enam vastata ei suutnud ning nii kindlustaski Flora 2 vooru enne hooaja lõppu tänavuse Premium liiga tiitli!

Voor sai avapaugu aga juba laupäeva pärastlõunal, kui Tallinna Kalev pidi koduplatsil tunnistama Tartu Tammeka 2:1 paremust. Tammeka võiduväravad kirjutati Andre Paju ja Tristan Koskori nimele ning kuigi Wale Musa Alli teise poolaja keskel ühe tabamuse kodumeeskonna eest tagasi lõi, siis punktilisa kodupubliku ees Kalevil teenida ei õnnestunud.

Teises laupäeva pärastlõunases matšis teenis võõralt väljakult väärt võidu Narva Trans, kes alistas Eduard Golovljovi tabamustest 2:0 Viljandi Tuleviku.

Kolm punkti kirjutas tabelisse ka FCI Levadia, kes alistas võõrsil 4:1 Maardu Linnameeskonna ning jätkab nüüd 77 silmaga teisel tabelireal.

76 punktiga leiame kolmandalt tabelirealt Nõmme Kalju, kes kohtus tormistes oludes FC Kuressaarega. Nimelt katkestati pühapäeval kell 13 alanud matš 61. minutil ekstreemsete ilmaolude tõttu ning kohtumise viimane pooltund mängiti järele täna pärastlõunal, kui Kalju endale tabelisse 3:0 võidu kirjutas.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.