08

02.2021

11:57

VIDEOD | Flora lõi Narvale seitse ja Kuressaare viigistas Legioniga

Nädalavahetusel peeti Taliturniiril arvukalt kohtumisi. Laupäeval alistas valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora JK Narva Transi lausa 7:0, kui esimesed kuus tabamust löödi juba avapoolajal.

Rauno Sappinen viis viiendal minutil Flora penaltist juhtima ja viis minutit hiljem juhtis Flora juba kolme väravaga, sest lühikese aja jooksul suutis kaks korda skoori teha Sergei Zenjov. Rauno Alliku oli avapoolajal täpne 24. ja 37. minutil, Zenjov kindlustas oma kübaratriki juba 31. minutil. Flora lõi kohtumise viimase värava 86. minutil, kui Sten Reinkorti löögi järel korjas endine Flora väravavaht Richard Aland oma puurist juba seitsmenda palli.

Ühepoolseid kohtumisi oli laupäeval veel, kui Tallinna FCI Levadia alistas Frank Liivaku kahe tabamuse toel Maardu Linnameeskonna 6:0 ja Harju JK Laagri oli tänu Andre Järva kübaratrikile Tartu JK Tammeka U21-st üle 7:2. Kusjuures, veel 51. minutil oli kohtumise seis 2:2.

Pühapäevases Soccernet.ee mängus tuli FC Kuressaare kahel korral välja kaotusseisust, kui Tallinna JK Legioniga lepiti lõpuks 2:2 viiki. Nikita Andreev viis Legioni kümnendal minutil juhtima, kuid Sander Laht viigistas mänguseisu 33. minutil. Tänu Aleksandr Volodini tabamusele läks Legion vaheajale eduseisus, kuid Märten Pajunurme penalti teise poolaja alguses osutus kohtumise viimaseks.

Reedel toimus Taliturniiril kaks Premium liiga meeskondade heitlust, kuid Viljandi JK Tulevik alistas 2:1 Tartu JK Tammeka ja Nõmme Kalju FC oli 1:0 parem Pärnu JK Vaprusest. Kaartiderohkes Tulevik – Tammeka mängus lõi Tuleviku mõlemad väravad avapoolajal Herol penaltist. Tammeka ainus tabamus kirjutati 44. minutil Patrick Genro Veelma nimele. Tulevik lõpetas kohtumise üheksakesi. Kalju – Vaprus mängus lõi võiduvärava 83. minutil Andriy Markovych.

Laupäeval Sõle hallis peetud matšis alistas Läänemaa JK Martin Salfi ja Kris-Sten Toomi tabamustest 2:0 Nõmme Kalju FC U21 meeskonna. Samal väljakul tulid seejärel platsile Tartu JK Welco ja JK Tallinna Kalev U21, kui kohtumine lõppes samuti tulemusega 2:0. Mäng otsustati nelja minuti jooksul avapoolaja keskel, kui Welco eest olid täpsed Karl Joosep Mark ja Miikael Roos. Lasnamäel Infoneti hallis toimunud kohtumises olid vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance ja Viimsi JK, kui samuti osutusid otsustavaks minutid avapoolaja keskel. Erik Kruglovi 23. minuti tabamusele oli Viimsil tänu Ken Marten Tammeveskile vastus olemas ja kohtumine lõppeski 1:1 viigiga. Mänguderohke laupäeva sai lõpu kell 20.00 alanud matšiga EJLi jalgpallihallis, kus FC Tallinn tuli välja 0:2 kaotusseisust ja viigistas Tallinna JK Legion U21-ga 3:3

Pühapäeval peeti lisaks Legion – Kuressaare matšile veel mitmeid kohtumisi ning kõikides mängudes nähti vähemalt nelja väravat. Tabasalu JK kangelaseks tõusis neli väravat löönud Dinars Ekharts, kui tema meeskond alistas 4:2 Pärnu Jalgpalliklubi. Avapoolaja 2:1 võitnud Pärnu juhtis kohtumist kuni 75. minutini, misjärel lõi Ekharts üheksa minutiga kolm tabamust.

Lasnamäel peetud FC Elva – FCI Levadia U21 kohtumises jäid avapoolajal väravad löömata, kuid suurepärane teise poolaja algus viis Levadia üheksa minutiga 3:0 juhtima. Lõppseis 4:0 vormistati kohtumise 87. minutil. FC Nõmme United sai tänu Märten Männiste kahele väravale 3:1 jagu Vändra JK Vaprusest ja Tallinna FC Flora U21 jäi 2:5 friendlyprotocol/1846 alla JK Tallinna Kalevile. Kalev juhtis kohtumist veenvalt suurema osa mängust – kuigi Murad Velijev juhtväravale vastas kaks minutit hiljem Taaniel Usta penaltist, siis omakorda kolm minutit hiljem taastas Kalev oma eduseisu tänu Ramol Sillamaale. Seejärel läks Kalev oma teed, kui Reinhard Reimaa ja Ats Purje tabamused andsid avapoolaja lõpuks Kalevile 4:1 eduseisu. Sandor Franch suutis 75. minutil Kalevi eduseisu veelgi suurendada, kuid viimane tabamus kirjutati Flora mängija Georg Vende nimele kõigest minut hiljem.