17

10.2022

11:04

VIDEOD | Flora sai kirja hooaja esimese kaotuse

Premium liiga 32. voorus lõpetas Nõmme Kalju FC Sportland Arenal toimunud kohtumises Tallinna FC Flora pika kaotusteta seeria, kui kirja saadi 1:0 võit.

Flora ja Kalju mäng algas võitluslikult, kus mõlemad meeskonnad proovisid mängu üle kontrolli saada ja oma tahet peale suruda. Sellega sai esimesena hakkama Kalju, kes Vladimir Avilovi 23. minuti väravast 1:0 juhtima läks. Sama seisuga esimene poolaeg ka lõppes. Teisel kolmveerandtunnil üritas Flora mängu tagasi tulla, kuid Kalju kindel kaitsetöö ei võimaldanud neil seda teha. Kalju kaitses eduseisu mängu lõpuni ja võttis sellega minimaalse võidu Flora üle. Kalju suutis viimati Florat võita 2019. aasta sügisel. Floral oli ühtlasi käsil võimas seeria, kui Premium liigas ei olnud meeskond kaotanud 46 järjestikuses mängus. Kalju jaoks olid võidupunktid ülimalt olulised, sest jätkuvalt püsitakse kolmanda koha heitluses.

Tallinna JK Legioni ja FC Kuressaare vahelises mängus pidi esimese väravani ootama 45 minutit, kui Märten Pajunurm palli omaväravasse saatis ja võimaldas Legionil poolajapausile minna 1:0 eduseisus. Teisel poolajal taastati viigiseis kõigest kahe minutiga, kui Otto-Robert Lipp 47. minutil palli väravasse lõi. Sellest möödus omakorda kaks minutit, kui Legion tänu Nikita Ivanovi väravale mängu uuesti juhtima läks. Viimasele pooltunnile mindi vastu aga 2:2 viigiseisul, kui Pajunurm osavalt Kuressaare poolelt karistuslöögi sisse keerutas. Viimane sõna jäi siiki Legionile, kes tänu Aleksandr Volodini suurepärasele otse õhust löögile Legionile 3:2 võidu kindlustas.

JK Tallinna Kalev suutis võõrsil Paide Linnameeskonna vastu korda saata üllatustulemuse, kui tänu Taavi Jürisöö debüütväravale ja Ioan Yakovlevi kaunile soolole suudeti tulla mängu viimasel minutil kaotusseisust välja ja võtta 2:1 võit. Paide värava autor oli Robi Saarma.

Tallinna FCI Levadia ja Tartu JK Tammeka kohtusid laupäeval A. Le Coq Arenal ja väljakuperemehed võtsid kiiresti juhtohjad Zakaria Beglarishvili neljanda minuti penaltist löödud väravaga enda kätte. Tammeka proovis otsida tagasiteed, kuid Levadia hoidis kaitses asjad korras. 78. minutil teenis Milan Mitrovic endale teise kollase kaardi, mis jättis Levadia vähemusse, kuid natuke üle kümne minuti ülekaalus mänginud Tammeka siiski viigiväravat lüüa ei suutnud ning Levadia teenis 1:0 võidu.

Kerget viisi üllatustulemus sündis ka Pärnus, kui tabeli punane latern JK Vaprus sai kirja oma hooaja kolmanda võidu. Koduväljakul õnnestus Ronaldo Tiismaa üheksanda minuti väravast JK Narva Transi vastu 1:0 võit võtta.