05

09.2022

15:10

VIDEOD | Flora tegi olulise sammu tiitli suunas

Nädalavahetusel peeti Premium liiga 27. mänguvoor, kus Tallinna FC Flora võttis olulise võidu linnarivaali Tallinna FCI Levadia üle.

Flora ja Levadia mängus möödus esimene pooltund teineteise kompimisele, kuid pärast seda hakkas Flora saama enda kasuks ridamisi standardolukordi. Neist üks kasutati ära 44. minutil, kui Konstantin Vassiljevi nurgalöögi suunas peaga väravase Ken Kallaste. Teise poolaja alguses sai Levadia külma duši, kui vanameister Vassiljev 30 meetri kauguselt karistuslöögist Levadia võrku sahistas. Mark Oliver Roosnupp lõi küll ühe värava tagasi, kuid sellest enamat Levadia ei suutnud ja pidi vastu võtma 1:2 kaotuse. See tähendab, et Flora ja Levadia vahe on tabelitipus nüüd kümme punkti. Üheksa vooru on küll veel mängida, kuid Levadia jaoks saab olema keeruline ülesanne Florat püüda.

Pronksi eest võitlevate meeskondade lahingus võõrustas Nõmme Kalju FC Sportland Arenal Paide Linnameeskonda. Kalju alustas mängu paremini ning sai 24. minutil Aleksandr Volkovi jala läbi kätte ka eduseisu. Paide pööras aga teise poolajaga mängu enda kasuks. Esmalt skooris enda hooaja 12. värava Robi Saarma ja Paide võidu kindlustas Sergei Mošnikovi suurepärase eeltöö järel Bubacarr Tambedou madal löök Marko Meeritsa selja taha. Sellega tõusis Paide Kaljust vaid nelja punkti kaugusele. Paidel on ka üks mäng Kaljust vähem peetud.

Tabelinaabrid JK Narva Trans ja Tartu JK Tammeka kohtusid omavahel Kreenholmi staadionil. Mitmete põhimeeste puudumise tõttu pidi Tammeka mängima üsnagi eksperimentaalse koosseisuga, mis koosnes mitmetest noormängijatest, kuid sellegi poolest tehti väga tubli tulemus. Ise ei suudetud küll väravat lüüa, kuid seda ei lastud ka Transil, seega läksid punktid jagamisele.

FC Kuressaare sõitis külla JK Tallinna Kalevile. Tegu oli väga sündmusterohke kohtumisega. 34. minutil läks Kalev Ioan Yakovlevi tabamusest 1:0 küll juhtima, kuid kõigest kahe minuti pärast viigistas Sten Reinkort mänguseisu. 50. minutil oli Yakovlevil kasutada penalti, kuid Magnus Karofeld suutis selle Kuressaare väravasuul tõrjuda. Saarlased karistasid penaltieksimuse 77. minutil, kui Otto-Robert Lipp Kuressaare juhtima viis. Mängu eelviimasel minutil teenis Kure kaitsja Michael-Schjonning Larsen ka teise kollase kaardi, kuid järelejäänud minutitega ei suutnud Kalev ülekaalu ära kasutada. Lõppseisuks jäi 2:1 võit Kuressaarele.

Tabeli punaste laternate lahingus mängisid Pärnu Rannastaadionil Tallinna JK Legion ja Pärnu JK Vaprus. Üliolulised kolm punkti tagas Legioni jaoks Markus Vaherna 57. minuti värav. Vapruse kapten Magnus Villota teenis 78. minutil ka teise kollase kaardi, mis jättis Vapruse mängu lõpuks vähemusse.