10

10.2022

10:56

VIDEOD | Flora võitis suurelt ja kindlustas Eesti meistritiitli

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel 31. mänguvoor. Tallinna FC Flora alistas võõrsil suureskooriliselt Pärnu JK Vapruse ja kindlustas sellega endale ajaloo 14. Eesti meistritiitli.

Mängu esimesed pool tundi möödusid väravateta, kuid siis suutis Flora Vapruse murda. Daniil Kuraksini, Aleksandr Šapovalovi ja Henrik Ojamaa väravatest läks Tallinna klubi poolajapausile 3:0 eduseisus. Teisel poolajal lisati veel neli ja kuigi suutis Vaprus ühe tagasi lüüa, ei päästnud see neid suureskoorilisest kaotusest. Sellega sai Flora 7:1 võidu Vapruse üle ja kindlustas viis vooru enne Premium liiga hooaja lõppu endale klubi ajaloo 14. Eesti meistritiitli. Kuigi Flora ja tabeli teise Levadia vahe on 15 punkti ning viis mängu on veel mängida, on Premium liigas esimeseks viigilahutajaks omavahelised mängud. Seega isegi juhul, kui Flora peaks kõik viimased mängud kaotama ja Levadia võitma, ei saa Levadia enam meistriks tulla, kuna Flora on senisest kolmest omavahelisest mängust võitnud kaks ja viigistanud ühe.

Flora võimalus tiitli kindlustamiseks tekkis laupäeval, kui kohtusid Tallinna JK Legion ja Tallinna FCI Levadia. Eelmise hooaja meistril Levadial oli vaja Legioni vastu kindlasti võitu, et säilitada lootus esikoha püüdmiseks. Sellega aga hakkama ei saadud, sest mäng lõppes 1:1 viigiga.

JK Narva Trans võttis Kadrioru staadionil JK Tallinna Kalevi vastu revanši ja alistas kodumeeskonna 2:0. Transile tõid võidu esimese poolaja väravad Nikita Mihhailovilt ja Volodymyr Pryiomovilt.

Väikese üllatuse sepistas koduväljakul Tartu JK Tammeka, kes alistas neljandal kohal paikneva Nõmme Kalju FC meeskonna. Tammeka, kes on sel hooajal Kaljule head vastupanu osutanud ka varem, asus mängu juhtima 14. minutil, kui täpne oli kõigest 17aastane Henrik Käblik. Poolajapausile mindi 2:0 eduseisus, kui penalti realiseeris Kevin Mätas, kes suutis sel hooajal skoorida kõigis neljas Kalju vastu peetud mängus. 3:0 lõppseisu vormistas 79. minutil Aleksandr Kukharev.

Paide Linnameeskond oli järjekordselt FC Kuressaare vastu suurtes raskustes  ja jäi 10. minutil Mattias Männilaane väravast kaotusseisu. Sellele suudeti aga kiiresti Mechini Gomisi väravast vastata. Esimese poolaja lõpuks haaras juhtohjad jällegi kodumeeskond, kui Sten Reinkort kaks korda võrku sahistas ja Kuressaarele 3:1 edu tagas. Teisel poolajal tuli Paide uue hingamise ja hooga peale ning suutis 59. minutiks mänguseisu viigistada. Rohkem väravaid kumbki pool lüüa ei suutnud ja lõpuks lepiti 3:3 viiki.