05.2023

16:30

VIDEOD | Nädalasisene voor tõi rohkelt viike

Premium liiga nädalasiseses, 14. voorus olid võidukad Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka. Harju JK Laagri – FC Kuressaare, JK Tallinna Kalev – Paide Linnameeskond ja Pärnu JK Vaprus – Tallinna FCI Levadia jagasid omavahel viigipunktid.

Teisipäeval mängiti liigas kaks kohtumist. Tallinna FC Flora sai Premium liiga 14. vooru avamängus võõrsil 1:0 võidu JK Narva Transi üle, kindlustades sellega tabelis esikoha. Teist mängu järjest sündis värav Konstantin Vassiljevi ja Sergei Zenjovi koostöö järel. Zenjov suunas Vassiljevi standardolukorra järel palli peaga väravasse juba kohtumise kaheksandal minutil. Flora ja Trans kohtuvad uuesti Tipneri karikavõistluste finaalis, mis leiab aset 3. juunil A. Le Coq Arenal. 35 punktiga asub Flora tabelis liidripositsioonil olles liigas kogunud 11 võitu, mänginud viiki kahel korral ning vaid korra tunnistanud vastaste paremust. Trans on 14 mängitud vooru järel saanud kolm võitu, ühe viigi ja kümme kaotust, mis annab neile 10 punktiga tabelis eelviimase koha.

Vaata JK Narva Trans - Tallinna FC Flora kohtumise tipphetki:

Teist korda sel hooajal mängis Harju JK Laagri eduseisu FC Kuressaare vastu maha, tasuks taaskord 1:1 viigiseis. Sarnaselt eelmisele omavahelisele kohtumisele viis harjulased juhtima Kaarel Usta, kes Daniil Rudenko söödu järel mänguvahendi kaunilt ristnurka toimetas. Kuressaare viigivärav ja kohtumise viimane tabamus leidis aset 39. minutil, kui Mathias Paltsi nurgalöögi järgsest olukorrast Mattias Männilaan palli Harju väravavõrku toimetas. Harju jaoks oli tegu hooaja kolmanda viigiga. Kuue kogutud punktiga asutakse tabelis viimasel positsioonil. Kuressaare asub 17 silmaga tabelis viiendal kohal.

Vaata Harju JK Laagri - FC Kuressaare kohtumise tipphetki:

Kolmapäeval mängiti kolm kohtumist. Tartu JK Tammeka tuli võõrsil Nõmme Kalju FC vastu 0:1 kaotusseisust välja, võites kohtumise 2:1. Kalju viis Sportland Arenal 26. minutil juhtima Alex Matthias Tamm, rohkem väravaid avapoolajal ei löödud. 71. minutil viigistas esmalt seisu 1:1 Kevin Mätas. 89. minutil pani i-le täpi debüütvärava löönud Kevin Burov. Tammeka jaoks oli tegu hooaja teise võiduga. Saadud kolme punkti toel tõusti tabelis positsioon kõrgemale – kaheksandale kohale. Kalju langes 17 punktiga kuuendale kohale.

Vaata Nõmme Kalju FC - Tartu JK Tammeka kohtumise tipphetki:

JK Tallinna Kalev tuli Kadrioru staadionil Paide Linnameeskonna vastu kaotusseisust välja, viigistades kohtumise 1:1. Kohtumise esimene värav lasi end ootata kuni 55. minutini, mil Paide viis penaltist juhtima Robi Saarma. 71. minutil teenis Paide kapten punase, jättes meeskonna platsil vähemusse. Saadud 11 karistuslöögi toimetas väravasse Tristan Toomas Teeväli. Kalev, kelle jaoks viik tähistas hooaja kolmandat hoiab tabelis jätkuvalt kolmandat positsiooni olles kogunud 24 punkti, tabeli teisest, Tallinna FCI Levadiast jäädaks maha seitsme punktiga. Paide jaoks tähistas viigipunkt hooaja kuuendat. 15 kogutud punktiga ollakse praegu tabelis seitsmendal kohal.

Vaata JK Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond kohtumise tipphetki:

Omavahel mängisid teist korda sel hooajal viiki ka Pärnu JK Vaprus ja Tallinna FCI Levadia. Avapoolajal omas Levadia mitut head võimalust, ent väravad jäid löömata. Teisel poolajal tabas Ernes Agyiri penalti latti ning paar minutit hiljem avanes veel üks võimalus, ent Vapruse väravavaht Ott Nõmm jäi murdmata ning kohtumine lõppes seisuga 0:0. Vaprus jätkab 22 punktiga tabelis neljandal kohal, jäädes kolmandal positsioonil paiknevast JK Tallinna Kalevist maha kahe silmaga. Levadia asub jätkuvalt teisel kohal, jäädes tabeliliidrist Tallinna FC Florast maha nelja punktiga.

Premium liiga 15. voor mängitakse laupäeval, 27. mail ja pühapäeval, 28. mail.