06

03.2023

10:37

VIDEOD I Nädalavahetusel sai avalöögi Premium liiga hooaeg

Premium liiga hooaja avanädalavahetusel vormistasid võidud enda kasuks koduväljakutel mänginud Tallinna FC Flora ja Paide Linnameeskond. Avavoorus mängisid omavahel väravateta viiki JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju FC ja Pärnu JK Vaprus – Tallinna FCI Levadia.

Reedel, 3. märtsil alguse saanud Premium liiga avakohtumises võõrustas tiitlikaitsja Tallinna FC Flora kõrgliigas debüüdi teinud Harju JK Laagrit. Flora asus kohtumist 4. minutil juhtima Sten Reinkorti väravast, kes palli Rauno Alliku tsenderduse järel peaga väravasse suunas. 40. minutil vormistas 2:0 tabamuse Rauno Alliku. 62. minutil oli täpne Sergei Zenjov, kes Nikita Mihhailovi tsenderduse väravasse suunas. 87. minutil andis vahetusest mängu sekkunud Danil Kuraskin hea palli Martin Millerile, kes mänguvahendi väravasse saatis. Mäng Sportland Areal lõppes seisuga 4:0.

Laupäeval, 4. märtsil sepistas JK Tallinna Kalev hooaja esimese üllatuse, kui Sportland Arenal mängiti 0:0 viiki Nõmme Kalju FC-ga. Avapoolaeg kulges kahe meeskonna vahel üsna võrdselt, teisel poolajal oli Kaljul küll rohkem võimalusi, ent Kalevi puuriluku Oskari Forsman seljatagune jäi puutumata. Viimati mängisid Kalev ja Kalju omavahel viiki 2019. aastal, kui Hiiu kunstmurustaadionil toimunud kohtumine lõppes 2:2 viigiga.

Laupäeval, 4. märtsil toimuma pidanud FC Kuressaare - Tartu JK Tammeka kohtumine lükkus tormituulte ja tuisu tõttu edasi. Mängu uus toimumisaeg selgub uuel nädalal.

Pühapäeval, 5. märtsil toimunud kohtumises teenis tabelisse hooaja esimesed kolm punkti Paide Linnameeskond, kes alistas koduväljakul JK Narva Transi 2:1. Paide asus kohtumist juhtima mängu 18. minutil, kui Robi Saarma poolt teele pandud palli suunas väravasse Gerdo Juhkam. Paide eduseisule vastas kaheksa minutit hiljem Transi poolt väravaga Gleb Pevtsov, kes Ihor Karpenko tsenderdusele jala vahele sai. 58. minutil lõi Paide võiduvärava Robi Saarma söödust Mechini Gomis.

Premium liiga hooaja avavoorule pani pühapäeval magusa punkti põnevusmänguks kujunenud Tallinna FCI Levadia ja Pärnu JK Vapruse omavaheline kohtumine, kus Pärnu Vaprus sepistas üllatuse, mängides 0:0 viiki. Eelmisel hooajal võttis kõikides omavahelistes kohtumistes punkte Levadia.

Premium liiga teise vooru mängud toimuvad teisipäeval ja kolmapäeval. Teisipäeval. 7. märtsil on ees ootamas FC Kuressaare  Harju JK Laagri ja Tartu JK Tammeka  JK Tallinna Kalev kohtumine ning kolmapäeval, 8. märtsil Paide Linnameeskond  Tallinna FCI Levadia, Pärnu JK Vaprus  JK Narva Trans ja Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora kohtumised.