07.2019

11:25

VIDEOD: Kalju ja Paide lasid vahe liidritega suuremaks

Premium liiga hooaeg jõudis nädalavahetusel poole peale, kui reedest pühapäevani peeti ära 18. voor.

Vooru keskses kohtumises teenis väärt võidu FC Flora, kes alistas A. Le Coq Arenal 721 pealtvaataja ees 4:1 Paide Linnameeskonna. Paide asus küll 39. minutil tänu Yann Michael Yao väravale juhtima, kuid Flora suutis sellele kiirelt läbi Erik Sorga tabamuse vastata. Teise poolaja alguses viis Flora juba 2:1 juhtima Konstantin Vassiljev ning mängu saatus otsustati lõpu eel, kui Erik Sorga õhtu teine ja Joel Kokla omavärav kõik kolm punkti kodumeeskonnale kindlustasid. Flora jätkab nüüd 46 punktiga esikohal, Paide jääb 36 punktiga neljandale kohale.

Flora lähima jälitajana jätkab 44 punkti peal olev FCI Levadia, kes alistas laupäeval kindlalt 6:1 Maardu Linnameeskonna. Võitjate poolelt sai kübaratrikiga maha Joao Morelli, ühe lisasid omalt poolt Rasmus Peetson, Kirill Nesterov ning karjääri esimese Premium liiga värava kirja saanud 16-aastane ründaja Artjom Komlov. Maardu auvärava lõi 59. minutil Vadim Šalabai.

Kolmandalt tabelirealt leiame 18 vooruga 38 silma kogunud Nõmme Kalju, kes libastus viimati Tartus, tehes 0:0 viigi sealse Tammekaga. Valitseval meistril oli oivaline võimalus võiduvärav lüüa 71. minuti, kuid Liliu penalti suutis kodupubliku rõõmuks Karl Johan Pechter püüda.

5.-6. kohal jätkavad vastavalt 19 ja 17 punkti peal olevad Narva Trans ning FC Kuressaare, kes kohtusid laupäeva õhtul Saaremaal, leppides juba teist korda sel hooajal viiki - sedapuhku resultaadiks 1:1. Narva Trans asus 26. minutil küll kohtumist tänu Artjom Škinjovi väravale juhtima, kuid teise poolaja algul sai sama mees punase kaardi ja nii oli kodumeeskonnal võimalus ligi 40 minutit ühemehelises enamuses mängida. 85. minutil eksis Kuressaare kaitsja Märten Pajunurm küll penaltil, aga kolm minutit hiljem said saarlased siiski oma tahtmise, kui 1:1 viigivärava lõi Sander Laht.

Tabeli teise poole lahingus teenis aga väärt võidu Tallinna Kalev, kes alistas võõral väljakul 2:1 Viljandi Tuleviku. Kodumeeskond asus 12. minutil tänu Kaimar Saagi väravale küll juhtima, aga juba 22 minutit hiljem oli seis ümber pööratud, kui Kalevi särgis olid vastavalt 19. ja 34. minutil täpsed Wale Musa Alli ja Daniil Sheviakov. Sealjuures oli Kalevi ründaja Kevin Rääbis 16. minutil eksinud veel penaltil. 18 vooru järel jätkab Viljandi nüüd 15 punktiga 8. kohal, Kalev jääb 12 silmaga 9. positsioonile.