24

01.2022

14:50

VIDEOD | Kalju ja Tammeka teenisid Taliturniiril suureskoorilised võidud

Möödunud nädalavahetusel peeti mitmeid Taliturniiri kohtumisi. Suurimad võidud said kirja Nõmme Kalju FC ja Tartu JK Tammeka, kes alistasid 5:0 vastavalt JK Narva Transi ja FC Elva.

Valitsev Eesti meister Tallinna FCI Levadia teenis 2:0 võidu Tallinna JK Legioni üle. Kohtumise avavärav sündis 29. minutil, kui Bogdan Vaštšuki vastu tehtud vea järel määratud penalti realiseeris Frank Liivak. Kuigi enne vaheajale siirdumist jäi Levadia pärast Ilja Antonovi teist kollast kaarti vähemusse, löödi kohtumise lõpus ka teine värav: Deniss Tjapkin leidis läbisööduga Daaniel Lutsu, kes vormistas mängu lõppseisu.

FC Kuressaare ja JK Tallinna Kalevi vahelises duellis jäi peale Premium liiga meeskond, kes sai kirja 2:1 võidu. Väravateta avapoolaja järel avas 56. minutil skoori Sten Reinkort ning vähem kui veerand tundi hiljem kahekordistas Kuressaare eduseisu Aleksandr Iljin. Kalevi tabamuse autor Robin Tiigiste sai jala valgeks 86. minutil ning see jäi ka kohtumise viimaseks väravaks.

Nädalavahetusel sai suure võidu kirja Tartu JK Tammeka, kes oli 5:0 üle FC Elvast. Tammekal oli hea võimalus skoori avamiseks 59. minutil, ent Sander Kapperil ei õnnestunud penaltit realiseerida. 0:0 seis püsis tablool 72. minutili, mil algas tõeline väravatesadu: kahel korral oli täpne Artur Uljanov ning ühe tabamuse lisasid Dominic Laaneots, Gerdo Juhkam ja Martin Jõgi.

5:0 seisuga lõppes ka Nõmme Kalju FC võidumäng JK Narva Transi vastu. Kui tartlased avasid skoori mängu lõppfaasis, siis Kalju lõi suurema osa väravatest avapoolajal. Juba viiendaks minutiks oli tallinlaste eduseis kaheväravaline, kui jala sai valgeks Andre Fortune ning esimese kolmveerandtunni jooksul tegid skoori ka Aleksandr Volkov ja Igor Subbotin. Kohtumise lõppseisu vormistas 60. minutil Maksim Gussev.

Nädalavahetuse väravaterohkeimas kohtumises teenis 8:5 võidu Läänemaa JK, kes läks laupäeval, 22. jaanuaril vastamisi Tallinna JK Legion U21-ga. Samal päeval alistas möödnud hooajal Esiliiga B võitnud Viimsi JK 3:0 FC Tallinna. Eriti põnevaks kujunes Pärnu JK ja Tallinna FC Flora U21 vahelise kohtumise lõpplahendus, kui Pärnu avas skoori 84. minutil, ent Flora vastas sellele kaks minutit hiljem ning lõppseisuks jäi 1:1 viik.

Pühapäeval, 23. jaanuaril sai Tallinna FCI Levadia U21 kirja kindla 3:0 võidu Teises liigas kolmanda koha teeninud FCI Tallinna üle. Kuigi JK Tallinna Kalev U21 ja Tartu Welco vastasseisus näitas seis tablool kohtumise lõpuhetkedel viiki, tõi Rico Palu 90. minuti tabamus tallinlastele 2:1 võidu. Samal päeval läksid 2:2 viigiga lõppenud mängus vastamisi ka Ida-Virumaa FC Alliance ja Harju JK Laagri. Kõik väravad sündisid teisel poolajal: Alliance sai kaheminutilise vahega kirja kaks väravat, ent Harju JK vähendas vaid minut hiljem kaotusseisu ning lõi oma teise tabamuse 83. minutil.

Taliturniir jätkub sel reedel, 28. jaanuaril. Mängude kava ja tulemustega saab lähemalt tutvuda siin.