25

04.2022

10:53

VIDEOD | Kuressaare triumf, Kalevi ja Legioni esimesed võidud ning Flora esimese ringi meistriklass

Premium liiga 9. mänguvoorus peeti 5 kohtumist. FC Kuressaare suutis koduväljakul võtta olulise võidu Paide Linnameeskonna üle.

Kuressaare ja Paide vahelises kohtumises löödi kõik väravad mängu esimese 17. minutiga. Sten Reinkort viis esmalt Kuressaare 11. minutil juhtima. Sellele suutis aga Paide kiiresti vastata ning 13. minutiks lõi Kaimar Saag mänguseisuks 1:1. Paide keskkaitsja Yusifi lohakast tegutsemisest sai Kuressaare paar minutit hiljem kasutada penalti, mille realiseerimisel Reinkort ei eksinud. Paide pani Kuressaarele mängu teises pooles tugeva surve peale, kuid rohkem väravaid mängus ei löödud.

Hooaja esimese võidu suutis tabelisse kirjutada JK Tallinna Kalevi meeskond, kui koduväljakul alistati Tartu JK Tammeka tulemusega 1:0. Kalevi võiduvärava lõi 77. minutil Yoan Jakovlev.

Samuti sai hooaja esimese võidu kätte Tallinna JK Legion, kui võideti 3:0 Pärnu JK Vaprust. Esimese poolaja lõpus oli täpne Nikita Ivanov, kes suutis 41. minutil kasti äärest palli alla nurka keerutada. 84. minutil oli taas täpne Ivanov ning mänguseisu vormistas 89. minutil ära Pavel Dõmovi värav.

Nõmme Kalju FC võttis kindla 3:0 võidu JK Narva Transi vastu. Vladimir Avilov viis Kalju juba 2. minutil juhtima. Maksim Gussevi 83. minuti kiirest kontrarünnakust läks Kalju 2:0 juhtima. Mängu üleminutitel vormistas seisu Kaspar Pauri penalti.

Vooru keskses ning esimese ringi viimases mängus võttis Tallinna FC Flora tähtsa 2:0 võidu linnarivaali Tallinna FCI Levadia üle. Mängu väravad sündisid esimesel poolajal Rauno Alliku meisterlikest eeltöödest, kui esmalt lahendas oma võimaluse ära Daniil Kuraksin ning samuti suutis palli võrku lüüa Sergei Zenjov.

Pärast esimest mänguringi juhib Flora täiseduga tabelit, lähim jälitaja on viie punkti kaugusel olev Levadia.

Järgmised Premium liiga kohtumised mängitakse juba homme ja ülehomme, kui 26. ja 27. aprillil toimub 10. mänguvoor.