27

05.2022

10:22

VIDEOD | Kuressaare viik Kaljuga, Levadia, Paide ja Flora võidud ning Kalevi tähtsad kolm punkti

Premium liiga 15. mänguvoorus mängiti 5 kohtumist. FC Kuressaare suutis koduväljakul 1:1 viigistada Nõmme Kaljuga.

Esimene poolaeg lõppes kahe meeskonna vahel 0:0 seisul. Teise poolaja alguses sai jala valgeks Kalju kapten Ioannis Tsivelikidis, kuid 76. minutil viigistas mänguseisu Otto-Robert Lipp. 1:1 seisuga mäng ka lõppes.

Tallinna JK Legion võõrustas Sportland Arenal Tallinna FCI Levadiat. Külalised suutsid esimese poolajaga kaks väravat lüüa, kui täpsed olid Mark Oliver Roosnupp ja Zakaria Beglarishvili. Legion tegi aga mängu huvitavaks, kui 62. minutil lendas ristnurka Nikita Ivanovi tõsiselt ilus kauglöök. Levadia jaoks vormistas 3:1 võiduseisu Murad Velijev, kes sai enda esimesed minutid Levadia eest Premium liigas ning ka debüütvärava Levadia esindusmeeskonna eest.

Paide Linnameeskond pidi koduväljakul lõpuni pingutama, et Tartu JK Tammekast jagu saada. Kuigi Ebrima Singateh viis Paide 16. minutil juhtima, siis edasine mäng kulges lahtiselt, kus mõlemal meeskonnal oli värava löömiseks võimalusi. Paide vormistas aga mängu lõpus Kaimar Saagi ja Kevor Palumetsa väravatest mänguseisuks 3:0.

Äärmiselt olulises tabeli tagumise otsa duellis läksid Kadrioru staadionil vastamisi JK Tallinna Kalev ja Pärnu JK Vaprus. Võitluslikult kulgenud mängus oli rohkem võimalusi Kalevil, millest suudeti üks mängulõpus ka väravaks vormistada. Foday Trawally kauglöök lõpetas Hendrik Vainu selja taga ning sellega kirjutas Kalev väga tähtsad kolm punkti tabelisse.

Tallinna FC Flora sõitis vooru telemängus külla JK Narva Transile. Sergei Zenjov viis Flora Ryan Lindsay prohmakast 12. minutil juhtima. Transil oli võimalusi mängu tagasi tulla nii enne kui pärast Ken Kallaste 52. minuti väravat. Küll aga otsustas mänguseisu Aleksandr Šapovalovi 3:0 värav mängu 85. minutil.

Järgmised Premium liiga mängud leiavad aset 28., 29. ja 30. mail.