20

06.2022

16:39

VIDEOD | Legioni hävitustöö, Flora ja Levadia kindel rütm ja Paide libastumine

Premium liigas peeti möödunud nädalal viis kohtumist, kui Tallinna JK Legion alistas võõrsil kindlalt Tartu JK Tammeka 4:1.

Tammeka jaoks hakkas mäng kiiva kiskuma juba esimese poolaja keskel, kui 28. minutil sai kastist väljaspool käega mängimise eest punase kaardi Tammeka väravavaht Marcus Agarmaa. Olukorrale järgnevast karistuslöögist viis Nikita Ivanov Legioni 1:0 ette. Esimese poolaja esimesel üleminutil sahistas Ivanov teist korda võrku ning viis Legioni poolajapausiks 2:0 ette. Teine poolaeg algas samamoodi nagu esimene lõppes, kui 47. minutil oli Stefan Tšendeil kasutada penalti, mille ta ka realiseeris ning suurendas eduseisu juba kolmeväravaliseks. Gerdo Juhkam suutis 57. minutil nurgalöögist ühe värava Tammeka kasuks tagasi lüüa. Viis minutit hiljem oli Tammekal kasutada ka penalti, kuid Sander Puri ürituse tõrjus Ivans Baturins. Mängu tuli elevust 71. minutil, kui teise kollase kaardi teenis Legioni mängija Danil Pankov, mis tähendas, et jätkati võrdsetes koosseisudes. Mängu otsustas aga Markus Vaherna 80. minuti värav, mis tegi lõppseisuks 4:1.

Tallinna FCI Levadia võõrustas neljapäeval A. Le Coq Arenal Pärnu JK Vaprust. Mäng algas tuliselt ning kuigi Zakaria Beglarishvili viis Levadia teisel minutil penaltist juhtima, siis Virgo Vallik suutis juba kuuendal mänguminutil seisu viigistada. Esimese poolaja viimasel minutil skooris aga Beglarishvili uuesti ning viis sellega Levadia poolajapausile juhtpositsioonil. Teisel poolajal olid Levadia poolelt täpsed Rasmus Peetson ja Marko Putincanin, millega kindlustati endale 4:1 võit.

Laupäeva esimeses kohtumises sõitis JK Tallinna Kalev külla JK Narva Transile. Kodumeeskond Trans suutis Aleksandr Zakarliuka esimese poolaja lõpu väravast 1:0 juhtima minna, kuid vanameister Ats Purje värav mängu 65. minutil tähendas, et Kalev ja Trans lahkusid väljakult 1:1 viigiga.

Pinget täis mängus kohtusid laupäeval ka Paide Linnameeskond ja FC Kuressaare. Mõneti üllatuslikult suutis Kuressaare 27. minutil mängu juhtima minna, kui Tristan Teeväli leidis meisterliku sööduga Paide kaitseliini tagant Sander Lahe, kes palli ühe puutega otse õhust ristnurka toimetas. Kuressaare väravale järgnes pikk Paide surve, mis kandis lõpuks vilja alles 75. minutil, kui Deabeas saatis Saliste tsenderduse järel palli võrku. Paidel oli mängu võitmiseks kasutada 90+3. minuti penalti, kuid Robi Saarma ei suutnud seda lahendada ning lõpuks läksid punktid 1:1 tulemusega Paide ja Kuressaare vahel jagamisele.

Vooru lõpetas pühapäeval peetud telemäng Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC vahel. Kohtumine algas tempokalt ning mõlemad meeskonnad omasid väga häid võimalusi värava löömiseks. Kõige paremini kasutas selle aga ära Flora, kui Sergei Zenjov pääses Mark Anders Lepiku söödu tulemusena Kalju kaitseliini taha jooksma ning saatis tugeva löögiga palli Marko Meeritsa selja taga. Mängu saatuse otsustas Zenjovi teine värav 60. minutil, mis sündis jällegi Lepiku täpsest söödust. 2:0 tulemusega mäng ka lõppes.