16

09.2019

10:10

VIDEOD: Levadia ja Kalju kaotasid Premium liiga 28. voorus punkte

Premium liigas lõppes eilsega 28. voor, kus tabeli esimese poole meeskondadest kaotasid punkte nii FCI Levadia kui Nõmme Kalju.

Levadia libastumise järel tõusis ühe vähempeetud mängu juures ainuliidriks FC Flora, kes alistas reede õhtul 5:0 Tallinna Kalevi. Erik Sorga sai antud kohtumises kirja oma hooaja 24. ja 25. Premium liiga värava. Sorgale lisaks said jala valgeks veel ka Vlasiy Sinyavskiy, Martin Miller ja Henrik Pürg.

Laupäeva alustuseks sündis A. Le Coq Arenal aga üllatustulemus, kui FCI Levadia tegi 1:1 viigi Viljandi Tulevikuga. Rasmus Peetson viis Levadia küll 52. minutil juhtima, aga 88. minutil sündis külaliste viigivärv, kui väravaesines saginas saatis palli oma väravasse Markus Jürgenson. Päev pärast mängu ehk pühapäeva pärastlõunal tuli ka teade, et Levadia on otsustanud koostöö senise peatreeneri Aleksandar Rogiciga lõpetada.

Teises samaaegselt toimunud kohtumises jäi üllatus sündimata, kui Paide Linnameeskond viimase pooltunni väravatest FC Kuressaare 3:0 alistada suutis. Skoori avas 62. minutil Ander Ott Valge, hiljem vormistasid lõppskoori Mikel Gurrutxaga ja Andre Frolov.

Laupäeva viimases kohtumises sai aga näha tõelist põnevuslahingut Nõmme Kalju ja Narva Transi vahel. Igor Subbotin viis kodumeeskonna küll 34. minutil penaltipunktilt juhtima, aga 52. minutiks oli omakorda 2:1 ees juba Trans, kelle särgis olid täpsed Eric McWoods ning Markas Beneta. 64. minutil lõi Max Andrew Mata tabloole viiginumbrid 2:2 ja sel seisul kohtumine ka lõppes.

28. vooru lõpetuseks läksid eile pärastlõunal vastamisi Maardu Linnameeskond ja Tartu Tammeka. Tulisest heitlusest teenisid kolm punkti külalised Tartust, kelle särgis lõi 58. minutil 1:0 võiduvärava Tristan Koskor.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.