29

11.2021

00:57

VIDEOD | Liidrid ei eksinud, Kalju kindlustas neljanda koha

Möödunud nädalavahetusel mängiti Premium liigas 31. vooru kohtumisi. Kalju kindlustas viigiga neljanda koha, Flora ja Levadia jätkavad võitude järel omavahelist tiitliheitlust.

Vooru avakohtumises jagasid omavahel lõplikud tabelipositsioonid Tallinna JK Legion ja Nõmme Kalju FC, kui lepiti 2:2 viiki. Eriti tormiliseks kujunes kohtumise esimene veerandtund, mil skooriti kolmel korral. 8. minutil suunas Nikita Ivanov võrku Sander Puri söödu ning viis Legioni 1:0 juhtima. Kaks minutit hiljem oli aga seis viigis, sest Ioannis Tsivelekidise tsenderdusele sai pea täpselt vahele Aleksandr Volkov. Omakorda kaks minutit hiljem teenis aga Legioni ründaja Dušan Bakic penalti, mille Mihkel Ainsalu kindlalt realiseeris. Legion suutis üheväravalist eduseisu hoida teise poolaja kolmanda minutini, kui lõpliku tabeliseisu otsustanud värava lõi Maksim Gussev. Kaljule piisas neljanda koha kindlustamiseks teenitud viigipunktist, Legion lõpetab tänavuse hooaja viiendal tabelireal.

Liigatabeli liidrit Tallinna FCI Levadiat võõrustas JK Narva Trans, kelle üle said tallinlased eriti lumistes tingimustes kirja 2:0 võidu. Suuresti Levadia kontrolli all, ent väravateta möödunud avapoolaja järel avas 46. minutil mänguskoori Bogdan Vaštšuk, kes suunas võrku Maximiliano Achille Ugge tsenderduse. 2:0 võidu vormistas Levadiale Zakaria Beglarishvili, kelle väravale tegi eeltöö Mark Oliver Roosnupp. Levadiat ootab sel hooajal ees veel kaks otsustavat kohtumist lähima jälitaja Floraga, kelle vastu tuleb meistritiitli kindlustamiseks teenida vähemalt üks punkt. Transi jaoks on enne viimast vooru selge, et hooaeg lõpetatakse 30 punktiga kuuendal kohal.

Vooru viimases ja samuti lumises mängus alistas Tallinna FC Flora 3:0 Paide Linnameeskonna. Flora asus kohtumist juhtima juba teisel mänguminutil, kui mööda äärt tõusnud Sergei Zenjov saatis palli värava ette Konstantin Vassiljevile, kes ei jätnud võimalust kasutamata. Paide proovis küll viigiväravat leida, ent 37. minutil kasvatas Flora oma eduseisu, kui nurgalöögijärgses olukorras lahtiseks jäänud palli toimetas võrku liiga oktoobrikuu parim mängija Ken Kallaste. 3:0 võiduvärava vormistas Florale teise poolaja kolmandal minutil Henrik Ojamaa. Florat ootab ees kaks otsustavat kohtumist Levadiaga, kellest jäädakse liigatabelis maha nelja punktiga. Paide kindlustas pronksmedalid möödunud nädalal.