08

11.2021

13:08

VIDEOD | Lipp tegi kübaratriki, Flora tegi sammu liidrile lähemale

Möödunud nädalavahetusel peeti Premium liigas 29. vooru kohtumisi. Võidupunkte kogusid Flora, Paide, Tammeka ja Kuressaare, Levadia teenis Legioni vastu viigipunkti.

Vooru avakohtumises alistas Tartu JK Tammeka koduväljakul Viljandi JK Tuleviku 2:0. Kuigi avapoolajal oli juhtvärava löömiseks rohkem võimalusi Tulevikul, siis 69. minutil avas skoori Tammeka ründaja Tristan Koskor, kes realiseeris penalti kindlalt. Penaltiolukorras teenis oma teise kollase kaardi Tanel Lang, kellel tuli seejärel väljakult lahkuda. Mängu lõppseisu vormistas Artur Uljanov, kelle esimese pealelöögi Tuleviku puurilukk küll tõrjus, ent Uljanov toimetas palli terava nurga alt siiski võrku.

Tammeka jätkab võidu järel liigatabelis 25 punktiga üheksandal kohal, 30 punktiga langes Tulevik kaheksandale reale.

Laupäeval näitas head minekut Tallinna JK Legion, kes tuli kahel korral kaotusseisust välja ning viigistas Tallinna FCI Levadiaga 2:2. Skoori avas 22. minutil Zakaria Beglarishvili, kes mängis end Mark Oliver Roosnupu söödu järel hästi löögile ning viis Levadia juhtima. Viigivärav sündis 37. minutil, kui jala sai valgeks Mihkel Ainsalu. Levadia asus taas kohtumist juhtima teise poolaja alguses, kui avavärava autor realiseeris kindlalt käega mängu eest määratud penalti. Ligi 20 minutit hiljem tõi aga Legioni efektse kauglöögiga kaotusseisust välja ründaja Dušan Bakic.

Levadia jätkab viigi järel liigatabeli liidrina, ent vahe Floraga on nüüd neli punkti. Legion paigutub 39 punktiga viiendale kohale.

Vooru resultatiivseim mängija oli Otto-Robert Lipp, kes vedas FC Kuressaare 4:0 võidumängu Pärnu JK Vapruse üle. Meeskonna viis ta juhtima kuuendal minutil, kui suunas peaga võrku Rasmus Saare tsenderduse ning vähem kui kümme minutit hiljem oli eduseis kahekordne, kui Lipp vormistas väravaks Märten Pajunurme söödu. Omakorda kümme minutit hiljem oli Lipp väravasöödu autoriks, kui tegi eeltöö Mattias Männilaane tabamusele. Kübaratriki sai Lipp kirja 69. minutil, kui saatis terava nurga alt tsenderduse väravasse.

Kuressaare tõusis hooaja viimase kohtumise eel seitsmendale kohale, Vaprus on 15 punktiga kümnes.

Paide Linnameeskond alistas teise poolaja väravatest JK Narva Transi 5:1. Väravatesajul tegi 54. minutil kauglöögiga otsa lahti Kevor Palumets ning seitse minutit hiljem oli resultatiivne Hindrek Ojamaa. Mõned minutid hiljem pääses väravavahiga silmitsi Henri Anier, kes realiseeris kindlalt. Viimase veerandtunni jooksul jõudis Paide veel kahel korral sihini, kui esmalt lõi oma esimese värava Premium liigas Foday Trawally ning seejärel tegi skoori Deabeas. Transi auvärava lõi Artjom Škinjov.

Liigatabelis on Paide 59 punktiga endiselt kolmas, Trans paigutub 29 punktiga kuuendale kohale.

Vooru viimases vastasseisus võttis minimaalse skooriga võidupunktid Tallinna FC Flora, kes alistas Nõmme Kalju FC 1:0. Avapoolajal oli häid võimalusi skoori avamiseks mõlemal meeskonnal, ent kaitses lahendati olukorrad edukalt. Mitmel korral näitas häid tõrjeid Kalju väravavaht Henri Perk. Kohtumise ainus värav sündis 64. minutil, kui palli suunas väravasse Sergei Zenjov. Kalju otsis viigiväravat kohtumise viimaste hetkedeni, ent sel korral tuli vastu võtta kaotus.

Flora asub liigatabelis teisel kohal ning vahe Levadiaga kahanes võidu järel neljale punktile. Kalju paigutub 43 punktiga neljandale reale.