03.2020

10:00

VIDEOD | Möödunud aasta esiviisik alustas Premium liiga hooaega võidukalt

Lõppenud nädalavahetusel sai alguse tänavune Premium liiga hooaeg, kus möödunud aasta esiviisik kõik kolm punkti tabelisse kirjutasid.

Hooaja avamäng toimus reede õhtul, kui Sportland Arenale oli FC Flora ja TJK Legioni vastasseisu jälgima tulnud avavooru rekordpublik 793 inimese näol. 8. minutil lõi hooaja esimese värava Flora keskkaitsja Märten Kuusk ning kuigi 5 minutit hiljem oli Marek Šatovil sellele teisel pool vastus olemas, suutis tiitlikaitsja Flora koduseinte toel lõpuks siiski oma võtta. Avapoolaja lõpus saatis palli oma võrku Legioni keskkaitsja Artjom Artjunin ning 52. minutil vormistas lõppseisu 3:1 Rauno Sappinen.

Laupäeva alustuseks sai 1:0 võidu kirja FCI Levadia, kes alistas Oleksandr Safronovi 19. minuti värava abil FC Kuressaare. Kuigi Safronov teenis 41. minutil ka teise kollase kaardi ja jättis kodumeeskonna vähemusse, suutis Levadia eduseisust kinni hoida. Väärib märkimist, et 68. minutil saadeti teise kollase kaardi tõttu väljakult ära ka Kuressaare keskkaitsja Marco Lukka.

1:0 võidu sai avavoorust tabelisse kirja ka Nõmme Kalju, kes oli võõral väljakul üle Narva Transist. Võiduvärava lõi juba 3. minutil Vladyslav Khomutov, kes realiseeris ära Amir Natkho tsenderduse.

Laupäeva lõpetuseks teenis vooru suurima võidu Paide Linnameeskond, kes oli Sportland Arenal 8:1 üle Tallinna Kalevist. Kübaratriki sai kirja Joseph Saliste, kaks tükki lisas omalt poolt Siim Luts. Jala said valgeks ka Karl Mööl, Kristofer Piht ja Ander Ott Valge. Kalevi auvärava lõi Eduard Golovljov.

Vooru lõpetuseks läksid ETV2 telemängus vastamisid Tartu Tammeka ja Viljandi Tulevik. Lõuna-Eesti derbit asus esimesel poolajal juhtima Tulevik, kuid teise poolajaga kallutas mängu enda kasuks kodumeeskond Tammeka, kelle särgis olid täpsed Daaniel Maanas ja Tristan Koskor.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.