07

03.2022

10:30

VIDEOD | Nädalavahetusel löödi 5 mänguga 26 väravat

Premium liigas peeti nädalavahetusel viis kohtumist. Valitsev meister Tallinna FCI Levadia lõi Pärnu JK Vaprusele kaheksa vastuseta väravat.

Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul peetud kohtumises löödi esimese poolajaga kõigest kaks väravat, kui täpsed olid Zakaria Beglarishvili ja Artur Pikk. Teise poolaja alguses lõi Levadia uus ründaja Liliu Vapruse võrku aga kübaratriki. Pärnu jaoks oli kirstunael nende mängulõpp, kui viimase nelja minutiga lasti endale veel kolm väravat lüüa, mis tegi lõppseisuks 0:8.

Premium liiga teise vooru avakohtumises läksid laupäeval Kuressaare kunstmurustaadionil vastamisi FC Kuressaare ja JK Narva Trans. Mäng püsis pikka aega väravateta, kuid 74. minutil suutis Sten Reinkort Sander Lahe tõrjutud karistuslöögi värava eest sisse toksata. Narva ei tahtnud sellise tulemusega leppida ning suutis mängu lõpus võimsa tagasituleku korda saata. Esmalt viigistas 86.  minutil Denis Dedetško mänguseisu ning kõigest kaks minutit hiljem napsas Eduard Golovljov Transi kasuks võiduvärava.

Laupäeva viimases kohtumises võõrustas Tallinna JK Legion Tartu JK Tammekat. Esimese poolaja keskel suutis Nikita Ivanov küll Legioni juhtima viia, kuid kohe teise poolaja alguses viigistas Tammeka ründaja Martin Jõgi mänguseisu. Rohkem väravaid mäng ei pakkunud ning lõppseisuks jäi 1:1.

Pühapäeval toimus kaks Premium liiga kohtumist, millest esimeses läksid vastamisi Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev. Kuigi Kalev suutis 4. minutil Ramol Sillamaa suurepärasest sooloväravast mängu juhtima minna, siis kalevlased kaua eduseisu nautida ei saanud. Konstantin Vassiljevi hiilgav karistuslöök ning Martin Milleri kaks tabamust andsid Florale esimese poolaja lõpuks 3:1 eduseisu. Teisel poolajal löödi veel neli väravat, mis tegi lõppseisuks 7:1. Martin Miller sai enda nimele kübaratriki.

Teise vooru keskne kohtumine toimus pühapäeva õhtupoolikul Paide kunstmuruväljakul, kui Paide Linnameeskond võõrustas Nõmme Kaljut. Mängu alguses sai paremini rütmi sisse Kalju, kes 16. minutil Alex Matthias Tamme väravast ka mängu juhtima läks. Robi Saarma suutis mänguseisu küll viigistada, kuid Igor Subbotini esimese poolaja lõpuminutite tabamus viis Kalju poolajapausile 2:1 eduseisus. Teise poolaja lõpus suutis Kaimar Saag seisu viigistada, kuid viimane sõna jäi Kalju ründajale Tammele, kes 87. minutil võiduvärava lõi.

Järgmised Premium liiga kohtumised leiavad aset tuleval nädalavahetusel, kui 12. ja 13. märtsil mängitakse 3. vooru kohtumised.