07

11.2022

11:14

VIDEOD | Paide haaras pronksiheitluses juhtohjad

Nädalavahetusel peeti Premium liigas eelviimase vooru kohtumisi. Põnevas kolmanda koha heitluses alistas Paide Linnameeskond koduväljakul Nõmme Kalju FC ja astus sellega sammu lähemale pronksmedalitele.

Paide alustas mängu väga tempokalt ja survestas Kaljut kõrgelt terve esimese poolaja vältel. Teisel poolajal sai Kalju rohkem mängu sisse ja surus omakorda Paide sügavale oma väljakupoolele. Mängu ainuke värav sündis Kalju standardolukorra järgselt, kui Paide mehed pääsesid Kalju liinide taha jooksu ja Robi Saarma 75. minutil Järvamaa klubi juhtima viis. Kalju üritas pikkade pallidega mänguseisu viigistada, kuid Paide seisis kindlalt lõpuni ja teenis sellega kolm olulist punkti tabelisse. Sellega omatakse enne viimast vooru Kalju ees kahepunktilist edu.

Tallinna FC Flora sõitis külla JK Tallinna Kalevile. Flora pidi juhtväravat ootama 79 minutit, kui Konstantin Vassiljevi täpse nurgalöögi ajal jäi vabaks Ken Kallaste, kes peaga palli Kalevi võrku suunas. Kuus minutit hiljem suutis Kalev tänu Ats Purje soolole viigistada, mis tähendas, et punktid läksid kahe Tallinna klubi vahel jagamisele. Flora on juba varasemast endale meistritiitli kindlustanud, Kalev  kaheksandast kohast allapoole langeda ei saa, kuid omab võimalust viimase vooruga positsiooni parandada.

Tallinna JK Legioni ja Tartu JK Tammeka vahelises kohtumises võtsid tartlased juhtohjad kiiresti enda kätte, kui noor ründaja Henri Käblik juba 5. minutil Tammeka juhtima viis. Tammeka omas initsiatiivi ja võimalusi eduseisu duubeldamiseks, kuid poolajapausile mindi 1:0 seisul. Teisel poolajal suutis Legion Nikita Ivanovi 60. minuti penalti järel mängu tagasi tulla, kuid rohkem väravaid kumbki meeskond lüüa ei suutnud – Legion ja Tammeka leppisid 1:1 viiki.

35. vooru kolmanda viigitulemuse sepistasid omavahel Tallinna FCI Levadia ja JK Narva Trans. 60. minutil mängisid suurepäraselt kokku Karl Rudolf Õigus ja Ernest Agyiri, mille tulemusena jäi värava ette vabaks Liliu, kes Levadia juhtima viis. Trans suutis kiiresti vastata, kui Denys Dedechko 65. minutil penaltipunktilt mänguseisu viigistas. Viimased 20 minutit möödusid Levadia suure surve all, mis tipnes mängu esimesel üleminutil Liliu ohtliku pealöögiga, mille suutis Transi väravavaht osavalt tõrjuda ning lõpuvile kõlades oli tablool 1:1 viik.

FC Kuressaare võõrustas Kuressaare kunstmurustaadionil Pärnu JK Vaprust. Viimaseid mänge Premium liigas pidav Vaprus ei suutnud saarlastelt punkte kätte saada, kui mängu ainuke värav sündis 70. minutil Sander Lahe kaunist kauglöögist. See kindlustas Kuressaarele minimaalse 1:0 võidu.