06.2019

13:26

VIDEOD │ Paide röövis Levadialt punkte, Kalju ja Flora teenisid kindlad võidud

Premium liiga 14. voorus said võidupunktid kirja Nõmme Kalju, JK Tulevik ja FC Flora. Viigi kirjutasid tabelisse Tallinna Kalev, Narva Trans, FCI Levadia ja Paide Linnameeskond.

Vooru avamängus viigistas JK Trans Narva Kreenholmi staadionil Tallinna Kaleviga 2:2. Kohtumises avas skoori külalismeeskond, kui 20. minutil lõpetas kiirrünnaku edukalt Hannes Anier. Trans tõi tabloole viigiseisu avapoolaja viimasel minutil tänu Viktor Plotnikovi tabamusele. Mark Petrov viis Kalevi taas juhtima 52. minutil, kuid 86. minutil päästis Transile viigipunkti Markas Beneta. Trans hoiab 18 punktiga liigas viiendat kohta, Kalev on üheksa punktiga kaheksas.

Nõmme Kalju ei jätnud koduväljakul Maardu Linnameeskonnale võimalust, kui mõlemal poolajal löödi vastastele kolm vastuseta väravat ja võeti 6:0 võit. Juba neljandal minutil avavärava löönud Liliu sai kirja kübaratriki, kahel korral oli resultatiivne Kaspar Paur ja ühe tabamuse lisas Maximiliano Ugge. Kaljul on kolmandal kohal 14 mänguga kirjas 28 punkti, Maardu on üheksa punktiga üheksas.

Viljandi sai kirja väärtuslikud võidupunktid, kui Lõuna-Eesti derbis alistati Tartu Tammeka 1:0. Tammekal oli võimalus 37. minutil kohtumist juhtima minna, kuid Tauno Tekko jättis penalti realiseerimata. Mängu ainsa värava lõi 63. minutil Rainer Peips. Tulevik on kogunud 12 punkti, mis annab seitsmenda koha, Tammeka on kaheksa punktiga kümnes.

Flora teenis tänu tugevale teisele poolajale Kuressaares 4:0 võidu. Mängu avavärav sündis pooltunni möödudes, kui kontrarünnaku järel lõi peaga palli väravasse Mihkel Ainsalu. Mängu teine tabamus sündis 74. minutil, kui penaltipunktil oli täpne Erik Sorga. Seitse minutit hiljem suurendas Sorga taas Flora edu ja 84. minutil vormistas kaunist karistuslöögist lõppseisu Markus Poom. Flora hoiab 37 punktiga tabelis liidrikohta, Kuressaare on kuuendal tabelireal 15 punktiga.

Vooru viimases kohtumises tegid 1:1 viigi FCI Levadia ja Paide Linnameeskond. Väravateta lõppenud avapoolaja järel haaras Paide juhtohjad 78. minutil, kui Alassana Jatta lõpetas rünnaku  osava löögiga. Levadial kulus viigistamiseks vaid neli minutit, kui värava autoriks oli Mark Oliver Roosnupp. Levadial on 14 vooruga kogunenud 32 punkti, mis annab hetkel teise koha, Paide on 27 punktiga neljas.