02

09.2019

10:45

VIDEOD: Paide suutis rekordpubliku ees Floralt punkti võtta

Premium liigas tõmmati nädalavahetusel joon alla 3. ringile, kui üle Eesti peeti 27. vooru mänge.

Vooru alustuseks teenis laupäeva pärastlõunal võõralt väljakult kindla 3:0 võidu Narva Trans, kes alistas Aleksandr Zakarliuka, Joseph Saliste ja Julius Kasparaviciuse väravatest 3:0 Tallinna Kalevi. Trans jätkab nüüd 32 punktiga 6. tabelireal, Kalev jagab 17 silma juures koos FC Kuressaarega 8.-9. positsiooni.

Laupäeva õhtul kell 19 läksid Tamme staadionil vastamisi kohalik Tartu Tammeka ning valitsev Eesti meister Nõmme Kalju. Kuigi Tammeka asus kohtumist 726-pealise kodupubliku ees tänu Tauno Tekko 41. minuti väravale juhtima, suutis Kalju sellele teisel poolajal vastata ning Vladyslav Khomutovi ja Mikk Reintami väravad vastavalt 61. ja 72. minutil jätsid 2:1 võidu ikkagi Nõmme meeskonnale.

Pühapäeva esimeses mängus sai võidurõõmu tunda Viljandi Tulevik, kes alistas kodumurul 3:0 lähikonkurent FC Kuressaare. 9 vooru võiduta olnud Tuleviku kaks esimest väravat kirjutati Kaimar Saagi nimele, 90+1. minutil vormistas lõppseisu Rainer Peips. Püsimajäämise nimel heitlevate meeskondade võrdluses sai Tulevik nüüd lähimate jälitajatega väikese vahe sisse ja hoiab 21 silmaga 7. kohta, Kuressaare jagab 17 punkti juures 8.-9. tabelirida.

Vooru keskses kohtumises läksid eile pärastlõunal vastamisi Paide Linnameeskond ja Tallinna FC Flora, kelle omavahelist võitlust oli Paide linnastaadionile kogunenud vaatama rekordpublik 710 inimese näol. Kodupubliku rõõmuks asus Paide kohtumist ka 26. minutil juhtima, kui Karl Mööli löök lendas Andre Frolovi õnnelikust rikošetist Matvei Igoneni valvatava värava võrku. Tabeliliider Flora suutis 56. minutil siiski omapoolse vastuse leida, kui Gert Kamsi nurgalöögi suunas peaga väravasse Märten Kuusk. 1:1 viigiseisul kohtumine ka lõppes, misjärel Flora 26 mängust kogutud 63 punktiga esikohta hoiab. Teisel kohal paiknev Levadia on kogunud sama arvu punkte, kuid neil on üks mäng Florast enam peetud, Paide jääb 56 punktiga hetkel 3. tabelireale.

Vooru lõpetuseks teenis võrdlemisi kindla võidu FCI Levadia, kes alistas A. Le Coq Arenal 3:1 Maardu Linnameeskonna. Nikita Andreev viis Levadia juba 10. minutiks 2:0 juhtima ning kuigi Sho Hayasaka lõi 41. minutil Maardu poolelt ühe tagasi, vastas Markus Jürgenson sellele veel enne poolajavilet penaltipunktilt ja 3:1 seisul kohtumine ka lõppes. Levadia jagab nüüd ühe enampeetud mängu juures Floraga tabeli esikohta, Maardu jääb 16 silma juures 10. positsioonile.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.