30

05.2022

15:52

VIDEOD | Premium liiga 16. mänguvoor pakatas põnevusest

Premium liigas mängiti möödunud nädalavahetusel neli kohtumist, kui tabelirivaalid leppisid viiki ning olulisi võidupunkte kogusid Kalju ja Kuressaare.

Vooru avakohtumises läksid vastamisi tabelis vastavalt kaheksandal ja üheksandal real paiknevad JK Tallinna Kalev ja Tallinna JK Legion. Tasavägiseks kujunenud avapoolajal oli nii Kalevil kui Legionil häid võimalusi, kuid väravaid kumbki lüüa ei suutnud. Teist poolaega alustas edukamalt Legion, kui 53. minutil sooritas Nikita Ivanov tõelise ilunumbri ning viis meeskonna 1:0 juhtima. Ligi veerand tundi hiljem leidis väravasoone ka Kalev, kui esmalt viigistas mänguseisu Reinhard Reimaa ning mõned minutid hiljem viis Daniil Petrunini tabamus meeskonna 2:1 juhtima. Viimane sõna jäi aga Legionile, kes viigistas 85. minutil seisu Pavel Dõmovi penaltist.

Nõmme Kalju FC võõrustas laupäeval Paide Linnameeskonda, kellelt saadi 21. mail toimunud Tipneri karikafinaalis valus kaotus, millega minetati koht Euroopa Konverentsiliigas. Koduväljakul sai Kalju aga revanši, kui võiduks piisas Kaspar Pauri 9. minuti väravast. 1:0 võiduga kindlustati liigatabeli kolmandat kohta ning edu rea võrra madalamal paikneva Paide ees on nüüd viiepunktiline.

Vooru telemängus läksid vastamisi tabeliliidrid Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Juba esimestest minutitest pingeliseks kujunenud kohtumist alustas edukamalt Flora: 18. minutil jõudis pall Markus Soometsa söödust Ken Kallastele, kes mängis end mööda Ernest Agyirist ning tsenderdas madala palli kastis üksi olnud Martin Milleri jalale, kes selle võrku suunas. Levadia jaoks läks olukord veelgi keerulisemaks 32. minutil, kui lohaka puute teinud Milan Mitrovic tõmbas veaga maha väravavahiga silmitsi läinud Milleri, mille tulemusena sai serblane punase kaardi. Poolajapausile mindi Flora 1:0 eduseisus. Teisel poolajal rõhus Levadia kontrarünnakutele ning see kandis ka vilja: 57. minutil lõikas Ernest Agyiri keskväljal Flora söödu ning saatis palli oma väljakupoolelt Karl Robert Nõmme värava poole teele. Ligi 60 meetri kauguselt sooritatud löök maandus võrgus ning vormistas mängu lõppseisuks 1:1.

Vooru lõpetas FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka vaheline kohtumine. Esimene poolaeg möödus väravateta, kuid teisel poolajal haaras ohjad Kuressaare. Sander Lahe terav nurgalöök pani Tammeka kaitsjad ebamugavasse olukorda ning pall leidis Tanel Langi rikošeti järel tee väravavõrku. Kuigi 52. minutil jäi Kuressaare keskkaitsja Märten Pajunurme teise kollase kaardi tõttu vähemusse, jätkati mängu domineerimist ning 65. minutil saatis Sander Laht karistuslöögi otse väravasse. Vaid kolm minutit hiljem oli väljakul taas võrdne arv mängijaid, sest teise kollase kaardi sai ka Tanel Tammik. 3:0 võidu vormistas Kuressaarele 85. minutil Sander Laht, kes suunas palli tühja väravasse Sten Reinkorti söödust.

Järgmised Premium liiga mängud leiavad aset 16., 18. ja 19. mail.