19

08.2019

10:35

VIDEOD: Premium liiga 24. voorus löödi 24 väravat

Premium liigas sai eilsega peetud 24. voor, kus 5 mängu peale löödi kokku 24 väravat.

Vooru avasid tõelise väravafestivaliga Tartu Tammeka ja Narva Trans, kus kodumeeskond lõpuks väärtusliku 6:4 võidu teenis. Sealjuures haaras Tammeka juba 42. minutiks 4:0 eduseisu ning kuigi Trans suutis mängu põnevuse tagasi tuua ja 49. minutiks juba tabloole numbrid 4:2 kirjutada, ei mänginud tartlased eduseisu ikkagi maha. Märkimist väärib ka fakt, et Tammeka särgis lõi 3 väravat vaid 17-aastane Patrick Genro Veelma, kes tõusis sellega ka Premium liiga ajaloo noorimaks kübaratriki autoriks.

Reede õhtul teenis järjekordse võidu ka FC Flora, kes oli võõral väljakul 2:0 üle Tallinna Kalevist. Flora avavärava lõi 28. minutil Rauno Alliku, lõppseisu vormistas 86. minutil sel päeval 35. sünnipäeva tähistanud Konstantin Vassiljev.

Laupäeva esimeses kohtumises teenis ülimalt olulise võidu Maardu Linnameeskond, kes oli kodumurul 2:1 üle FC Kuressaarest. Maardu viisid 56. minutiks 2:0 juhtima Domantas Antanaviciuse ja Ilja Zelentsovi väravad ning kuigi Märten Pajunurm 69. minutil penaltipunktilt ühe tagasi lõi, siis enamaks külalistel jõudu ei jagunud.

24. vooru keskses kohtumises teenis FCI Levadia vajaliku 3:2 võidu Paide Linnameeskonna üle. Levadia väravad kirjutati Rasmus Peetsoni, Pavel Marini ja Nikita Andreevi nimele, Paide särgis sai kahe tabamusega maha Mikel Gurrutxaga.

Vooru viimases kohtumises nähti tulist heitlust Nõmme Kalju ja Viljandi Tuleviku vahel, kus külalised tugeva lõpuga 2:2 viigipunkti valitsevalt meistrilt näpistasid. Kodumeeskonna viisid 47. minutiks 2:0 juhtima Igor Subbotin ning Sander Puri, 63. minutil oli Kaljul oivaline võimalus ka 3:0 ette minna, kuid Max Andrew Mata penalti suutis Tuleviku puurilukk Ingmar Krister Paplavskis altnurgast ära tuua. 85. minutil sahises võrk ka teisel pool väljakut, kui Kaimar Saag palli Vitali Teleši selja taha saatis. 90+2. minutil lõi Tulevik juba oma mängu teise, kui kastis tekkinud segaduse järel virutas nahkkera võrku Indrek Ilves, kes seeläbi mulkidele väärtusliku 2:2 viigi päästis.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.

Viljandi Tulevik suutis viimasel hetkel Kalju vastu punkti päästa. Foto: Jana Pipar