08.2020

10:10

VIDEOD | Premium liiga esikolmik 17. voorus ei vääratanud, Kuressaare sai Levadialt kätte viigi

Premium liigas tõmmati eile õhtul joon alla 17. voorule.

Voor sai avapaugu reede õhtul, kui FC Kuressaare suutis kodumurul 2:2 viigi teha FCI Levadiaga. 36. minutil viis saarlased juhtima nende suvine täiendus Mattias Männilaan ning kuigi 71. minutiks oli Levadia tänu Gando ja Brent Lepistu väravatele omakorda 2:1 juhtimas, jäi viimane sõna ikkagi kodumeeskonnale, kelle särgis lõi 2:2 viigivärava 86. minutil Rasmus Saar. Kuressaare jätkab nüüd 16 punktiga 8. kohal, Levadia leiab end 29 silmaga 4. tabelirealt.

Liidrikohal jätkab 46 punktiga FC Flora, kes alistas teises reedeõhtuses kohtumises 3:1 Tartu Tammeka. Kodumeeskond Tammeka asus matši 5. minutil tänu Tristan Koskori väravale küll 1:0 juhtima, aga Konstantin Vassiljevi kaks tabamust ja Rauno Sappineni hooaja 17. värav jätsid kolm punkti ikkagi külalistele.

Flora lähim jälitaja, 35 punkti peal olev Nõmme Kalju suutis aga laupäeval kindlalt 6:0 üle mängida TJK Legioni. Kalju alustas kohtumist Kadrioru staadionil tempokalt, asudes 17. minutiks juba mängu 2:0 juhtima. 27. minutil saadeti teise kollase kaardiga väljakult ära Aleksandr Dmitrijev, misjärel lõid Kalju mehed end juba poolajaks 5:0 juhtima. Poolajavileks oli kaks väravat kirja saanud Aleksandr Volkov, ühe lisasid omalt poolt Igor Subbotin, Ivan Lobay ning Kaarel Usta. Teisel kolmveerandtunnil vormistas lõppseisu Alex Matthias Tamm.

3. tabelirealt leiame hetkel 33 punktiga Paide Linnameeskonna, kes võitis laupäeva õhtul võõrsil 3:1 Viljandi Tulevikku. Mängu saatus otsustati suuresti juba esimese poolajaga, kui riietusruumi mindi Paide 3:0 eduseisul. Jala olid selleks hetkeks valgeks saanud Edgar Tur, Andre Frolov ning Sander Sinilaid. Kuigi Kaimar Saag lõi 55. minutil Tuleviku kasuks ühe värava tagasi, siis enamaks neil jõudu ei jagunud ja Paide sai koduteele asuda kolme punktiga.

Vooru viimases matšis läksid eile õhtul Kreenholmi staadionil vastamisi Narva Trans ning Tallinna Kalev. Vajalikud kolm punkti sai 1:0 võiduga tabelisse kirja Narva Trans, kes tõusis seeläbi juba 6. positsioonile. Võiduvärava lõi 26. minutil Aleksandr Zakarliuka.

Premium liiga 18. vooru kohtumised peetakse vahemikus 21.-23. august. Tabeliseisu ja liiga kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.