20

05.2020

10:59

VIDEOD | Premium liiga on tagasi!

Premium liiga taasalustas pärast enam kui kahe kuu pikkust sunnitud pausi teisipäeva õhtul kolme 2. vooru kohtumisega. Eritingimustes toimunud kohtumistes saatis edu võõrsil mänginud meeskondi.

Tallinna FCI Levadia jaoks pole Kadrioru staadion võõras koht ning kuigi mäng oli tiitlinõudleja jaoks veidi rabe, suudeti liiga uustulnuk Tallinna JK Legion üle mängida tulemusega 2:0. Levadia asus matši juhtima 37. minutil, kui Robert Kirss viis palli täpse sööduga trahvikasti ning Manucho suutis osava liigutusega nahkkera Pavel Londaku seljataha saata. Legionil oli teisel poolajal mitu head võimalust mänguseis viigistada, kuid enamus mänguajast domineerinud Levadia otsustas mängu saatuse viimaste minutitega. Aleksandr Volodin tegi vea trahvikasti jõudnud Manuchole, teenis punase kaardi ning järgnenud penalti suutis Dmitri Kruglov realiseerida.

Nõmme Kalju FC suutis võõrsil 2:0 alistada FC Kuressaare. Kalju läks matši Rauno Tutki omaväravast neljandal minutil juhtima ning teise palli saarlaste võrku saatis 24. minutil Kaarel Usta. Märtsikuises avavoorus Premium liiga debüüdi teinud 20-aastane Usta jaoks oli tegu esimese väravaga Eesti kõrgliigas.

Järvamaal kell 19.30 avavile saanud kohtumine Paide Linnameeskond - Viljandi JK Tulevik lõppes külaliste 2:1 võiduga. Herol viis 26. minutil külalised iluväravaga juhtima ning avapoolaeg lõppes Viljandi meeskonna üheväravalises eduseisus, kuigi Paide jõudis korra väga lähedale viigiväravale, aga Kevin Kauberi löök tabas latti. Pavel Marin kasvatas Tuleviku eduseisu penaltist 61. minutil ning kodumeeskonna värav sündis neljandal lisaminutil, kui täpne oli Edrisa Lubega. Mõnikümmend minutit varem oli Lubega tabanud peaga löögiga posti.

Premium liiga 2. voor lõpeb täna, kui kell 19.00 võõrustab JK Tallinna Kalev Kadrioru staadionil JK Narva Transi ning Tallinna FC Flora kohtub kell 19.30 A. Le Coq Arenal Tartu JK Tammekaga. Eritingimustel korraldatavatel mängudel publik staadionile ei pääse. Kalev - Trans otseülekannet saab vaadata jalgpall.ee portaalis, Flora - Tammeka kohtumist näeb ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.