19

09.2022

10:37

VIDEOD | Premium liigas löödi nädalavahetusel 27 väravat

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel 29. vooru kohtumisi. Mängupäevad kujunesid sel korral eriti väravaterohkeks, sest viie kohtumise peale sündiskoguni 27 tabamust.

Kõige suureskoorilisem mäng leidis aset Paide Linnameeskonna ja Tallinna JK Legioni vahel, mis lõppes Paide 10:0 võiduga. Legioni jaoks algas mäng külma dušiga, kui üheksandaks minutiks oldi 0:2 kaotusseisus, esimese poolaja lõpuks oli Linnameeskonna nimel kuus tabamust. Mängu lõpuks suudeti kokku lüüa kümme vastuseta väravat, kaks tabamust said kirja nii Kristofer Piht, Bubacarr Tambedou kui ka Paide värske täiendus Mechini Gomis.

Neli erinevat mängijat said jala valgeks Nõmme Kalju FC võidumängus Pärnu JK Vapruse üle. Kaks kiiret väravat 32. ja 34. minutil viisid Kalju poolajapausile 2:0 eduseisus. 65. minutil suurendas Kaspar Paur Kalju edu kolmeväravaliseks. Mängu lõpp muutus Vapruse jaoks veelgi halvemaks, kui 77. minutil teenis Taaniel Usta punase kaardi. Mängu lõppseisu vormistas 83. minutil William Jebor, kelle jaoks oli tegu esimese väravaga Premium liigas. Vaprus lõpetas mängu ühemehelises vähemuses ja pidi vastu võtma 0:4 kaotuse.

Liiga liider Tallinna FC Flora sõitis külla JK Narva Transile. Pärast Henrik Ojamaa oivalist eeltööd viis Konstantin Vassiljev florakad 21. minutil juhtima. Flora pidi oma eduseisu kasvatamiseks olema kannatlik ning võimalus selleks saabus pärast Mark Anders Lepiku mängusekkumist 73. minutil. Lepik tuli mängu suurepäraselt, kui viis kõigest ühe minuti ja neljakümne sekundiga Flora 3:0 juhtima. Nurgalöögist vormistas 4:0 lõppseisu Premium liiga augustikuu parim mängija Henrik Pürg.

Tartu Tamme staadionil võõrustas Tartu JK Tammeka pealinnast külla sõitnud JK Tallinna Kalevit. Ioan Yakovlevi kiired jalad võimaldasid 22. minutil teraval ääremängijal Tammeka kasti tungida ja leida vabalt paiknenud Ats Purje, kes palli võrku lõi ja Kalevi 1:0 ette viis. Kalev duubeldas oma eduseisu 43. minutil, kui Kaspar Lauri kavalalt mängitud karistuslöögi tulemusena pääses väravavahiga silmitsi Tristan Toomas Teeväli. 19-aastane noormees oma võimalusel ei eksinud ja lõi palli viie meetri kauguselt Tammeka väravasse. Teisel poolajal proovisid tartlased mängu tagasi tulla ja said oma tahtmise 65. minutil, kui kapten Taijo Teniste lõi meisterlikult  oma esimese Premium liiga värava Tammeka särgis. Tammeka viis viigivärava otsimiseks suured jõud ettepoole, mis jättis kaitseliini read hõredamaks. Selle suutis Kalev ära kasutada teisel üleminutil, kui Yakovlev mängu viimase puutega värava lõi ja Kalevile 3:1 võidu tõi. Selle hooaja neljast omavahelisest mängust on nüüdseks Kalevil kolm võitu.

Uue peatreeneri saanud Tallinna FCI Levadia mängis pühapäeval A. Le Coq Arenal FC Kuressaarega ja pidi vastu võtma mõnevõrra üllatusliku kaotuse. Levadia ja Kuressaare vahel on sel hooajal olnud mitmeid tasavägiseid mänge, kuid seda, et Levadia Kuressaare vastu koduväljakul kolmeväravalisse kaotusseisu jääb, olnuks keeruline ennustada. Märten Pajunurme penalti ja Sten Reinkorti kaks väravat viisid Kuressaare juba 51. minutiks 3:0 juhtima. Zakaria Beglarishvili suutis küll kaks väravat vastu lüüa, kuid viimane neist leidis aset liiga hilja – esimese üleminuti penaltist. Pärast seda ei suutnud Levadia rohkemat ja pidi tunnistama Kuressaare 3:2 paremust.