09.2020

09:50

VIDEOD | Premium liigas teenisid nädalavahetusel võidupunktid Flora, Paide, Legion ja Levadia

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel maha neli lahingut.

20. voor sai alguse laupäeva pärastlõunal, kui Tallinna Kalev võõrustas Kadrioru staadionil tabeliliider FC Florat. 10. kohal paiknev Kalev suutis Florat ka esimesel poolajal korralikult üllatada - 14. minutil viis Hannes Anier kodumeeskonna 1:0 juhtima ning sellel seisul mindi ka riietusruumi. Teisele kolmveerandtunnile tuli siiski Flora vastu teravamalt ja juba 52. minutiks põlesid tablool nende 2:1 juhtnumbrid, kui täpsed olid Martin Miller ning Vladislav Kreida. Lõppseisu vormistas viimastel minutitel kahe tabamusega Rauno Sappinen, misläbi kirjutas Flora tabelisse 4:1 võidu.

Kui Flora paikneb 55 punktiga esikohal, siis 42 silmaga järgneb neile Paide Linnameeskond, kes mängis laupäeval 4:1 üle Viljandi Tuleviku. Paide asus kohtumist võõral väljakul juhtima juba 1. minutil, kui täpne oli Deabeas. 19. minutil viigistas Kaimar Saag mänguseisu, kuid teisel poolajal võttis Paide ikkagi oma, kui 66. minutil sai teise värava kirja Deabeas ning 75. ja 79. minutil vormistas lõppseisu kahe tabamusega Sergei Mošnikov.

Pühapäevase mängupäeva alustuseks läksid Kadrioru staadionil vastamisi TJK Legion ning Narva Trans. 20. minutil asus kohtumist juhtima külalismeeskond Trans, kui täpne oli Roman Sobtšenko. Teisel poolajal sai uue mineku aga kodumeeskond Legion, kes teenis tänu Nikita Andreevi 58. ja 78. minuti väravatele 2:1 võidu. Ühtlasi oli see neile hooaja esimeseks võiduks koduplatsil. 20 mängu järel paikneb Legion 16 punktiga 9. tabelireal, Trans hoiab 20 silma juures 7. positsiooni.

Nädalavahetuse viimases mängus teenis väärt võidu FCI Levadia, kes tegi Saaremaal vigade paranduse ning alistas 5:1 FC Kuressaare. Külalised asus kohtumist 2:0 juhtima juba 17. minutiks, kui täpsed olid Bogdan Vaštšuk ning Gando Biala. Viimase kümne minutiga lisas Levadia veel kolm väravat - 81. minutil lõi seisuks 3:0 Ihor Zhurakhovskyi, 88. minutil sai jala valgeks Manucho ning 90. minutil lõi Levadia viienda värava Vaštšuk. Kuressaare auvärav sündis 90+3. minutil Märten Pajunurme täpse karistuslöögi läbi.

Premium liiga 21. vooru mängud peetakse maha tuleval nädalavahetusel, 19. ja 20. septembril. Tabeliseisu ja liiga kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.

Nikita Andreevi kaks tabamust tõid Legionile hooaja esimese koduvõidu. Foto: Jana Pipar