01

11.2021

13:42

VIDEOD | Premium liigas võidutses esikolmik, Vaprus langeb Esiliigasse

Sel nädalavahetusel mängiti Premium liigas 28. vooru kohtumisi. Võidupunkte kogus liiga esikolmik Levadia, Flora ja Paide, tabeli alumises nelikus võidutsesid Tammeka ja Tulevik.

28. vooru avakohtumises läksid laupäeval vastamisi Paide Linnameeskond ja Tallinna JK Legion ning Paide sai kirja kindla 4:0 võidu. Paide avas skoori juba 5. minutil, kui Sander Sinilaiu teenitud penalti saatis kindlalt võrku Henri Anier. 32. minutil leidis Deabeas karistusala lähistel sööduga Anieri, kes mängis end löögile ja kahekordistas Paide eduseisu. Teine poolaeg algas 2:0 seisuga Paide kasuks ning kaua ei tulnud oodata ka kolmandat, sest 56. minutil toimetas Anier väravasse Foday Trawally löögi järel lahtiseks jäänud palli. Lisaks kübaratrikile sai Anier kirja ka väravasöödu, millest vormistas 61. minutil Paidele 4:0 võidu Sander Sinilaid.

Liigatabelis paikneb Paide 56 punktiga kolmandal kohal, Legion asub 38 punktiga viiendal tabelireal.

Eriti põnevaks kujunes sama päeva teine kohtumine, kui Viljandi JK Tulevik alistas Pärnu JK Vapruse üleminutite väravast. Kohtumine algas väga positiivselt Vapruse jaoks, sest ründaja Kristen Saartsil kulus juhtvärava löömiseks vaid 37 sekundit. Kuigi võimalusi jagus mõlemale poolele, siis avapoolajal rohkem väravaid ei sündinud. Viigiväravani jõudis Tulevik aga neli minutit pärast vaheajapausilt naasmist, kui Abubakir Muydinov suunas peaga võrku Kaimar Saagi tsenderduse. Kuigi enne mängu lõppu jäi Tulevik Herol Riibergi punase kaardi tõttu väljakule kümnekesi, võeti kohtumisest siiski võit, sest Kaimar Saag toimetas üleminutitel kohtumise viimase puutega palli võrku.

Tulevik tõusis võidu järel 30 punktiga seitsmendale kohale, Vaprus paigutub viimasele kohale ning langeb tuleval hooajal Esiliigasse, sest üleminekumängudele pääsu tagavale eelviimasele reale ei ole neil edasiste kohtumistega enam võimalik tõusta.

Päeva viimases kohtumises võõrustas Tartu JK Tammeka kodusel muruväljakul FC Kuressaaret ning teenis 1:0 võidu. Avapoolaeg kulges üsna tasavägiselt ning liiga ohtlikke olukordi kummalgi meeskonnal ei tekkinud. 57. minutil mängis Tammeka poolkaitsja Patrick Genro Veelma end efektselt mitmest kaitsjast mööda ning pääses ka löögile, ent pall tabas posti. Veidi vähem kui kümme minutit hiljem jõudis kodumeeskond aga eriskummalisel viisil juhtväravani: Kuressaare puurilukk Kristen Lapa üritas palli tugeva löögiga klaarida, ent tabas Tammeka ründajat Tristan Koskorit, kelle seljast põrkas pall väravasse. See jäi ka kohtumise ainsaks tabamuseks ning Tammeka sai kirja olulise 1:0 võidu.

Võidu järel asub Tammeka 22 punktiga eelviimasel kohal ning Vapruse selle vooru kaotuse tõttu on kindel, et tartlased otse Esiliigasse ei lange. Kuressaare hoiab 28 punktiga kaheksandat kohta.

Pühapäevase mängupäeva esimeses kohtumises teenis Tallinna FC Flora võõrsil JK Narva Transi üle 2:0 võidu. Mäng kulges suurema osa ajast Flora taktikepi all, ent Transi noor väravavaht Maksim Pavlov hoidis mitmel korral halvima ära. Transil avanes 16. minutil suurepärane võimalus mängu juhtima asuda, ent Aleksandr Zakarliuka tugev löök tabas latti. Flora avas skoori 65. minutil, kui Sergei Zenjovi söödu vormistas väravaks Rauno Sappinen. Vaid kolm minutit hiljem määrati Florale Sergei Zenjovile tehtud vea eest penalti ning Sappinen realiseeris kindlalt.

Võidu järel jätkab Flora liigatabelis teisel kohal, liidrist Levadiast lahutab neid endiselt 6 punkti. Trans hoiab 29 punktiga kuuendat kohta.

Voorule pani punkti Nõmme Kalju FC ja Tallinna FCI Levadia põnevuskohtumine, mis lõppes liigatabeli liidri 2:1 võiduga. Levadial oli võimalus kohtumist juhtima minna juba 6. minutil, ent Brent Lepistu löök tabas posti. Mängu asus esmalt juhtima siiski Kalju, kui 55. minutil saatis Mihhail Babitšev standardolukorra järel palli karistusalasse ning Vladimir Avilov suunas selle peaga võrku. Levadia vastas aga kiirelt, sest juba järgmisel rünnakul tehti Frank Liivakule penaltivääriline viga ning Zakaria Beglarishvili realiseeris kindlalt. 64. minutil asus Levadia juhtima, kui viigivärava autor purjetas keskväljalt rünnakule ning toimetas palli Ernest Agyirile, kes saatis palli tagumise posti kõrvalt võrku. Levadia hoidis eduseisust kinni kohtumise lõpuni ning sai kirja 2:1 võidu.

Levadia püsib liigatabelis 70 punktiga liidrikohal, Kalju paigutub 43 punktiga neljandale kohale.