07

02.2022

14:04

VIDEOD | Suurima võidu teenis Nõmme United, Flora ja Paide viigistasid

Möödunud nädalavahetusel peeti taas rohkelt kohtumisi hooajaks ettevalmistaval Taliturniiril. Voorus teenis kõige suureskoorilisema võidu seitse väravat löönud FC Nõmme United, Premium liiga möödunud hooaja hõbe ja pronks leppisid viiki.

Tallinna FC Flora otsustas reedel, 4. veebruaril toimunud kohtumise saatuse lõpuminutitel, kui Paide Linnameeskonnaga mängiti 2:2 viiki. Paide avas kohtumise skoori 17. minutil, kui Deabeasi tsenderdusest saatis palli kindlalt võrku Kaimar Saag. Kuigi 32. minutil viis Konstantin Vassiljev mängu viigiseisu, asus Paide vaid minut hiljem taas juhtima, kui jala sai karistusala lähistelt sooritatud löögist valgeks avaväravale eeltöö teinud Deabeas. Mängu lõpuni olid jäänud vaid loetud minutid, kui Henri Välja saatis karistuslöögist palli tugeva löögiga otse Paide võrku ning tõi tabloole 2:2 viigiseisu. Mõned hetked hiljem võttis Paide taas rünnaku üles, ent pealelöök tabas latti.

Sama skooriga lõppes päev hiljem teinegi Premium liiga meeskondade vastasseis, kui 2:2 viiki leppisid Tartu JK Tammeka ja JK Narva Trans. 21. minutil asus Trans kohtumist juhtima, kui Martin Käose tabamusele tegi eeltöö Nikita Mihhailov. Kümme minutit hiljem lahendas Tammeka kontrarünnaku ning jala sai valgeks Giacomo Uggeri. Kohe teise poolaja alguses kasutas Eduard Golovljov ära Tammeka kaitsja söödueksimuse ning viis Transi taas mängu juhtima. Mõned minutid enne lõpuvilet tuli aga Tammeka taas kaotusseisust välja, kui palli saatis efektselt võrku Kevin Mätas.

Premium liiga meeskondade duellidest väljus ainsana võidukalt FC Kuressaare, kes alistas 3:0 Pärnu JK Vapruse. Väravateta avapoolajal järel avas skoori Kuressaare äärekaitsja Rasmus Saar, kes toimetas peaga võrku Silver Alex Kelderi tsenderduse. Mängu lõppseisu vormistas Kuressaare viimasel kümnel minutil, kui skoori tehti paariminutilise vahega. Esmalt pääses hea läbisöödu järel löögile vahetusest sekkunud Kristjan Kurim ning meeskonna kolmanda värava lõi Sten Reinkort.

Vooru suurima võidu sai kirja FC Nõmme United, kes alistas Pärnu Jalgpalliklubi 7:0. Kohtumise resultatiivseim mängija oli Egert Õunapuu, kes viis meeskonna 24. minutiks kaheväravalisse eduseisu ning vormistas teisel poolajal kübaratriki. Kaks tabamust sai kirja Dimitri Jepihhin. Samuti lõi kaks väravat teiseks poolajaks mängu sekkunud Aleksander Filatov, kes vormistas 80. minutil Märten Männiste söödust ka mängu lõppseisu.

Nädalavahetusel oli võidukas ka Viljandi JK Tulevik, kes lõi mõlemal poolajal ühe värava ning teenis 2:0 võidu JK Tallinna Kalevi üle. Kohtumise skoor avati vahetult enne poolajavilet, kui palli saatis nugalöögi järel võrku Johannes Metsmaa. Mängu lõppseisu vormistas 72. minutil efektse kauglöögiga Rainer Peips, kui võitis keskväljal palli ning saatis selle Kalevi puuriluku selja taha. Rohkem väravaid kohtumises ei löödud.

Reedel, 4. veebruaril kujunes väga tasavägiseks JK Tallinna Kalev U21 ja Viimsi JK vaheline kohtumine, mille Viimsi võitis 3:2. Mängu asus 29. minutil juhtima Kalev, ent Viimsi vastas neli minutit hiljem ning vaheajapausile siirduti viigiseisus. Mõlemad meeskonnad tegid skoori ka teisel poolajal ning viik püsis tablool 84. minutini, mil Gregor Lehtmets lõi Viimsi eest otsustava värava ning teenis meeskonnale võidu.

Laupäeval, 5. veebruaril teenis lisaks Nõmme Unitedile suure võidu ka Paide Linnameeskond U21, kui 6:0 alistati Tallinna FCI Levadia U21. Paide eest tegi skoori viis erinevat mängijat: kaks tabamust sai enda nimele Ebrima Singhateh ning ühe lisasid Marten Hendrik Kelement, Bubacarr Tambedou, Sergei Mošnikov ja Foday Trawally. 3:1 võidu sai kirja Tallinna FC Flora U21, kes teenis võidu FC Elva üle. Samuti 3:1 skooriga lõppes ka Harju JK Laagri võidumäng Tartu Welco üle, kelle vastu jäädi esmalt kaotusseisu.

Pühapäeval, 6. veebruaril käisid väljakutel mitmed Esiliiga B meeskonnad. Suurima võidu sai kirja FC Tallinn, kes alistas 5:0 tänavuseks hooajaks Esiliigasse tõusnud Ida-Virumaa FC Alliance. Kindlad võidud said kirja ka Läänemaa JK (4:1) ja JK Tabasalu (3:1), kes kohtusid vastavalt FA Tartu Kalevi ja Raplamaa JK-ga. Väga tasavägiseks kujunes Nõmme Kalju FC U21 ja Tallinna JK Legion U21 vastasseis, kust sai 4:3 võidu kirja Legion.

Järgmine Taliturniiri vastasseis peetakse sel kolmapäeval, 9. veebruaril, kui kell 12.00 kohtuvad Tartu JK Tammeka ja Nõmme Kalju FC. Mängust näitab otsepilti Jalgpall.ee portaal. Taliturniiri mängude kalendri ja tulemustega saab lähemalt tutvuda siin.