14

01.2019

10:53

VIDEOD: Taliturniiri telemängudes saatis edu Florat ja Kaljut

Lõppenud nädalavahetusel tehti algust hooaja ettevalmisturniiriga, kui juba kuuendat korda pandi pall mängu EJLi jalgpallihallis toimuval Taliturniiril. Väljakule tulid A- ja B-turniiri meeskonnad, kui reedel ja laupäeval peeti kokku kuus matši.

Reedeses avamängus, millest tegi otseülekande Tallinna Televisioon, alistas Tallinna FC Flora 2:0. Flora võitis avapoolaja Paide omaväravast 1:0, teise värava lõi Paide võrku 86. minutil Herol Riiberg.

Õhtu teises mängus tuli Pärnu JK Vaprus välja 0:1 kaotusseisust ja alistas FC Kuressaare 2:1. Kõik väravad löödi avapoolajal – Marek Suursaar viis saarlased seitsmendal minutil juhtima, kuid Ander Paabuti 24. minuti ning Kristen Saartsi 42. minuti tabamus andsid võidu Pärnule.

Tänavuseks hooajaks Premium liigasse tõusnud Maardu Linnameeskond alistas laupäeval Nikita Brõlini 11. minuti väravast 1:0 Viljandi JK Tuleviku meeskonna. Seejärel tulid väljakule Nõmme Kalju FC – Tartu JK Tammeka, kui Kalju suutis telemängus vastase 2:1 alistada. Kalju väravate eest hoolitsesid 37. ja 38. minutil Roman Sobtšenko ning Igor Subbotin.

Õhtustes mängudes alistas Tallinna FCI Levadia Yurii Tkachuki 67. minuti penaltist 1:0 JK Narva Transi ning JK Tallinna Kalev oli 3:1 parem FC Elvast. Kevin Rääbis viis 38. minutil Kalevi penaltist juhtima, kuid Remi Kõivik suutis 57. minutil viigistada. Kalevile tõid võidu Daniil Sheviakovi ning Brandon Bachmanni väravad vastavalt 69. ja 78. minutil.

Taliturniir jätkub juba kolmapäeval, 16. jaanuaril, kui kell 19.35 kohtuvad Maardu Linnameeskond – Nõmme Kalju FC. Nädalavahetusel peetakse taas arvukalt kohtumisi, millest Tallinna Televisioon teeb kaks otseülekannet. Otsepildis saab kaasa elada FC Flora – FCI Levadia (18. jaanuar kell 17.45) ning Narva Trans – Tartu Tammeka (19. jaanuar kell 15.00). Kogu ajakavaga saab tutvuda SIIN.

Taliturniiril turniiritabelit ei peeta ja võitjat ei selgitata. Kõikidele mängudele on sissepääs tasuta. Omavahel mängivad kaks treeningkohtumist A- ja B-turniiri meeskonnad (näiteks Maardu - Kalju), et sobituda võistkondade tihedasse ettevalmistusperioodi ning säilitamaks võrdsete kohtumiste arvu.