14

02.2022

13:41

VIDEOD | Taliturniiril peeti väravaterohke voor

Möödunud nädalavahetusel mängiti mitmeid Taliturniiri kohtumisi. Mitmed vastasseisud kujunesid eriti väravaterohkeks, Premium liiga meeskondadest võidutsesid Kuressaare, Tartu Tammeka, Paide Linnameeskond ja Narva Trans.

FC Kuressaare näitas reedel, 11. veebruaril head minekut, kui Viljandi JK Tulevik alistati 3:1. Kuressaare otsustas mängu saatuse juba avapoolajal. 13. minutil avas Sten Reinkort meeskonna väravatearve ning lisas kaheksa minutit hiljem oma teise, kusjuures mõlemad pallid saatis ründaja võrku peaga. Omakorda kaks minutit hiljem oli Kuressaare eduseis juba kolmeväravaline ning see tabamus läks kirja Tuleviku omaväravana. Teisel poolajal otsis Kuressaare võimalust oma edu veelgi kasvatada, kuid sihini jõudis Tulevik. 64. minutil saatis Johannes Metsmaa Kuressaare kasti tsenderduse, mille saatis esimese puutega kindlalt võrku Rainer Peips. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

Samal ajal võtsid Tallinnas mõõtu Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vaprus ning 2:0 võidu said kirja tartlased. Kuigi kohtumise esimeses pooles tekitasid paremaid võimalusi Vapruse mängumehed, avas skoori 29. minutil Tammeka. Nurgalöögi järel suunas palli võrku seejuures Vapruse mängija. Kohtumise lõppskoori vormistas hiljuti Tammekaga käed löönud Sander Puri, kelle tabamus sündis 71. minutil otse karistuslöögist.

2:0 skooriga teenis võidu ka Paide Linnameeskond, kes kohtus laupäeval, 12. veebruaril Tallinna JK Legioniga. Aktiivselt oma esimest väravat otsinud Paide jõudis sihini mõned minutid enne vaheajapausi, kui Deabease poolt värava ette toimetatud palli suunas kindlalt võrku Herol Riiberg. Esimesele tabamusele eeltöö teinud Deabeas sai ka ise jala valgeks, kui toimetas 83. minutil võrku Joseph Saliste tsenderduse.

Samal päeval sündis veel üks 2:0 võidumäng, mille sai kirja JK Narva Trans kohtumises JK Tallinna Kaleviga. Mõlemad kohtumise tabamused sündisid avapoolajal ning löödi vaid üheminutilise vahega. 26. minutil realiseeris Aleksandr Zakarliuka enda teenitud penalti. Loetud sekundid hiljem jõudis pall Eduard Golovljovini, kes saatis mõõdetud kauglöögi esimese puutega üle Kalevi puuriluku. Kuigi mõlemad meeskonnad suutsid häid rünnakuolukordi tekitada ka teisel poolajal, ei suudetud ühtki resultatiivselt lahendada ning lõppseisuks jäi 2:0 Transi kasuks.

Reedel, 11. veebruaril jäi seitsmeväravalises duellis peale Harju JK Laagri, kes alistas JK Tallinna Kalev U21 5:2. Harju JK eest sai kübaratriki kirja Karel Eerme ning ühe lisasid Kevin Dubrovski ja Imre Kartau. Kalevi tabamuste eest kandis hoolt Markus Õispuu. Kohtumises Tallinna FC Flora U21ga teenis pühapäeval, 13. veebruaril 5:2 võidu ka Tallinna FCI Levadia U21. Eriti põnevaks kujunes selle kohtumise lõpp, kui meeskonnad lõid viimase 20 minuti jooksul kokku viis väravat. Mängu resultatiivseim oli hiljuti Levadiaga käed löönud 14-aastane Patrick Kristal, kes lõi meeskonna esimese ja kolmanda värava.

Seitsmeväravalises mängus teenis laupäeval, 12. veebruaril võidu ka Viimsi JK, alistades 6:1 Ida-Virumaa FC Alliance. Vaheajapausile Ken Tammeveski tabamusest 1:0 eduseisus siirdunud Viimsi leidis hea hoo teisel kolmveerandtunnil. Kübaratriki vormistas möödunud hooajal Esiliiga B parimaks mängijaks valitud Karl Anton Sõerde ning ühe lisasid Patrick Karemäe ja Oliver Vaks. Alliance auvärava autor oli Jaroslav Cherkasov. Samal päeval said võidud kirja ka JK Tabasalu ja FA Tartu Kalev, kes olid vastavalt 3:0 ja 4:2 üle Läänemaa JKst ja Tallinna JK Legion U21st.

Pühapäeval, 13. veebruaril mängiti lisaks Levadia duubelmeeskonna võidule ka kaks viiki. 3:3 tulemuse mängisid Paide Linnameeskond U21 ja FC Nõmme United. Kui Paide eest sai jala valgeks kolm erinevat mängijat, siis kõigi Nõmme Unitedi tabamuste eest kandis hoolt Mihkel Ratassepp. 3:3 viiki leppisid ka Nõmme Kalju FC U21 ja Raplamaa JK. Raplamaa siirdus vaheajapausile küll 2:0 eduseisus, ent Kalju leidis teisel kolmveerandtunnil väravasoone ning tallinlastel oli seejuures suurepärane võimalus veel üheks tabamuseks, ent penalti jäeti realiseerimata.

Meeste Taliturniiril peetakse järgmisi kohtumisi tuleval nädalavahetusel, kolmapäeval, 16. veebruaril saab JK Tallinna Kalev  Tallinna FC Flora vastasseisuga avapaugu ka naiste Taliturniir. Taliturniiri kalendri ja tulemustega saab lähemalt tutvuda siin.