31

01.2022

15:02

VIDEOD | Taliturniiril võidutses Tammeka, Kuressaare ja Kalju leppisid viiki

Möödunud nädalavahetusel peeti rohkelt kohtumisi traditsioonilisel hooajaks ettevalmistaval Taliturniiril. Kesksetes kohtumistes sai Tammeka kirja võidu, Kuressaare ja Kalju mängisid aga väravateta viiki.

Mänguderohke nädalavahetuse avas Tartu JK Tammeka ja Tallinna JK Legioni vastasseis, kus tartlased said kirja 2:0 võidu. Rohkelt võimalusi loonud Tammeka jõudis sihini 35. minutil, kui Artur Uljanovi söödust avas skoori Kevin Mätas. Eduseisu kahekordistas 78. minutil Martin Jõgi, kes saatis võrku Patrick Genoro Veelmaa (pildil) löögi järel värava ees lahtiseks jäänud palli. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

2:0 võidu sai kirja ka FC Nõmme United, kes alistas JK Tallinna Kalevi. Mängu lõppseisu vormistas juba avapoolajal Egert Õunapuu, kes sai jala valgeks kahel korral. Kohtumise avavärav sündis 16. minutil, kui Õunapuu saatis Dimitri Jepihhini läbisöödust palli kindlalt võrku. Mõned minutid hiljem oli Kalevil suurepärane võimalus mänguseis viigistada, ent pealelöök tabas latti. 25. minutil lõi aga Õunapuu oma teise ning ühtlasi kohtumise viimase värava.

Samal päeval leppisid FC Kuressaare ja Nõmme Kalju FC väravateta viiki. Võimalusi skoori avamiseks oli mõlemal meeskonnal, ent 90 minuti jooksul ei jõudnud kumbki sihini. Üks parimaid Kalju võimalusi leidis aset 65. minutil, kui Henri Järvelaid saatis palli üle Kuressaare kaitseliini Alex Mathias Tammele, kes sai küll pea vahele, ent löök oli veidi ebatäpne. Kohtuniku lõpuvile järel näitas tabloo 0:0 viiki.

Reedel, 28. jaanuaril teenis kindla võidu FC Tallinn, kes sai JK Tallinna Kalev U21 vastu kirja kindla 5:0 võidu. Avapoolaeg võideti kolmeväravalise eduga, kui täpsed olid Maksim Kalimullin, Maksim Tšerezov ja Alan Mones. Teise kolmveerandtunni tabamuste eest kandis hoolt poolajaks mängu sekkunud Aleksei Katskov.

Laupäeval, 29. jaanuaril leidis aset selle Taliturniiri vooru väravaterohkeim kohtumine, kui JK Tabasalu võitis Tallinna JK Legion U21 lausa 9:2. Esimese pooltunni täitudes oli seis veel 2:2 viigis, ent selle järel läks Tabasalu oma teed. Tabasalu eest tegi skoori seitse erinevat mängijat, kaks väravat lõi Romet-Markus Adamson ning üks läks kirja Legioni omaväravana.

Pühapäeval, 20. jaanuaril sahistas kaks meeskonda vastase väravavõrku lausa kuuel korral: FC Elva teenis FCI Tallinna vastu 6:0 võidu ning Paide Linnameeskond U21 alistas 6:1 Pärnu Jalgpalliklubi. Ühelgi teisel pühapäeval väljakul käinud meeskonnal ühe üle värava lüüa ei õnnestunud. Ida-Virumaa FC Alliance vastu tõi Tartu Welcole 1:0 võidu Mark William Mugra teise poolaja tabamus ning sarnaselt teenis võidu ka Raplamaa JK, kes oli 1:0 üle Läänemaa JK-st. Pühapäeval mängiti kahel korral ka viiki: FA Tartu Kalevi ja Nõmme Kalju U21 kohtumine lõppes teise kolmveeranditunni tabamustest 1:1 ning sama seisuga lõppes ka möödunud hooaja Esiliiga B suurte konkurentide Harju JK Laagri ja Viimsi JK vastasseis.

Taliturniir jätkub sel reedel, 4. veebruaril. Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda siin.