07.2020

09:45

VIDEOD | Tallinna derbi võit kindlustas Flora esikohta

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel põnevaid 13. vooru kohtumisi.

Voor sai avapaugu reede õhtul, kui TJK Legion ning FC Kuressaare tegid Kadrioru staadionil 1:1 viigi. Kodumeeskond Legion asus kohtumist 73. minutil juhtima, kui värava ees oli täpne Marek Šatov. Kolme punkti siiski kindlustada ei suudetud, kuna 90+5. minutil vastas teisel pool väljakut omapoolse tabamusega Rasmus Saar, kes seeläbi Kuressaarele viigipunkti päästis.

Teises reedeõhtuses kohtumises sai väärt võidu kirja Nõmme Kalju, kes mängis võõral väljakul 3:1 üle Paide Linnameeskonna. Kuigi Edrisa Lubega viis Paide 19. minutil juhtima, suutis Kalju sellele vastata kolme tabamusega. Alustuseks saatis palli oma võrku Mikel Gurrutxaga, misjärel tegid teise poolaja algul skoori veel Amir Natkho ning Vladyslav Khomutov. Võidu tulemusena jätkab Kalju 28 silmaga teisel positsioonil, Paide langes 21 punktiga viiendale tabelireale.

Paidest tõusis sama arvu punktide juures mööda Viljandi Tulevik, kes alistas laupäeva alustuseks 2:0 Viljandi Tuleviku. Võitjate poolelt olid täpsed Tanel Lang ning Pavel Marin.

Vooru keskses kohtumises läksid A. Le Coq Arenal 1113 pealtvaataja ees vastamisi FCI Levadia ning FC Flora. Hooaja teise Tallinna derbi kallutas enda kasuks tabeliliider FC Flora, kelle võidunumbrid olid 3:1. Florakad viis 25. minutil juhtima Rauno Sappinen ning kuigi Iurii Kolomoiets suutis sellele esimese poolaja lõpus vastata, jäid 3 punkti ikkagi Jürgen Henni hoolealustele. Mängu otsustajaks osutus sedapuhku vahetusest sekkunud Mark Anders Lepik, kelle 85. ja 90+2. minuti väravad Flora positsiooni tabeli tipus kindlustasid. 13 vooru järel jätkab Flora 34 silmaga esikohal, Levadia jääb 24 punkti juures kolmandale positsioonile.

Voorule tõmmati joon alla laupäeva õhtul, kui Tartu Tammeka võõrustas kodumurul Narva Transi. Ülikoolilinna ja piirilinna esindusklubide duell pakkus taaskord korraliku vaatemängu, kui lõpuvile kõlades põlesid tablool 2:2 viiginumbrid. Sealjuures suutis Tammeka kahel korral välja tulla kaotusseisust. 13 vooru järel hoiab Trans 10 silmaga kaheksandat kohta, Tammeka jääb 15 silmaga kuuendale tabelireale.

Premium liiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.