29

04.2019

09:25

VIDEOD: Tallinna derbis võttis väärtusliku võidu Flora

Premium liiga 8. voorus läksid vastamisi kaks tabeliliidrit FCI Levadia ja FC Flora, kui 953 pealtvaataja ees teenis väärtusliku 2:1 võidu Flora.

Senised 7 vooru täiseduga läbinud meeskondade heitluses alustas teravamalt Flora, kes 12. minutil Vlasiy Sinyavskiy värava läbi 1:0 juhtima asus. Seejärel asus aina enam palli hoidma ka Levadia, kes 67. minutil vahetusest sekkunud Mark Oliver Roosnupu tabamuse abil 1:1 viigi tabloole tõi.

4 minutit hiljem oli Levadial ka oivaline võimalus mängu juhtima asuda, kuid Joao Morelli penalti lendas üle Flora värava. 82. minutil sahises võrk hoopis teisel pool, kui nurgalöögi olukorras suskas palli Sergei Lepmetsa selja taha Erik Sorga, kellele see oli juba hooaja 9. tabamuseks. 8 vooru järel juhib Flora nüüd tabelit täisedu ja 24 punktiga, Levadia jääb neist maha 3 silmaga.

Pühapäeva esimeses mängus kohtusid omavahel Viljandi Tulevik ja Paide Linnameeskond, kus külalised Paidest küll kaks korda läbi Sander Sinilaidi tabamuse juhtima asusid, kuid Viljandil oli mõlemale väravale vastus olemas ja nii lepitigi 373 pealtvaataja ees 2:2 viiki. Viljandi poolelt sai sealjuures karjääri esimese Premium liiga värava kirja Rasmus Alles.

Tabeli esimese poole meeskondadest kaotas 8. voorus punkte ka Nõmme Kalju, kes uue peatreeneri Roman Kozhukhovskyi debüütmängus 0:0 viigi FC Kuressaarega tegi.

Seeläbi tõusis Kaljust mööda 4. kohale Narva Trans, kes alistas laupäeval tänu Julius Kasparaviciuse väravale 1:0 Maardu Linnameeskonna.

Vooru esimeses mängus teenis kindla võidu Tartu Tammeka, kes oli võõral väljakul 4:0 üle Tallinna Kalevist. Tammeka tõusis seeläbi 7 punktiga 7. kohale, Kalev peab 4 silma juures leppima 10. positsiooniga.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.