15

08.2022

13:08

VIDEOD | Tammeka suur võit ja Flora ning Paide libastumised

Nädalavahetusel mängiti Premium liiga 23. mänguvoor. Tartu JK Tammeka võttis suure võidu JK Tallinna Kalevi üle.

Mängu esimese kolmveerandtunniga olid mõlemal võistkonnal omad poolvõimalused, kuid väravaarvet kumbki avada ei suutnud. See aga muutus 45+1. minutil, kui Kevin Mätas realiseeris enda teenitud penalti. 52. minutil oli peaga täpne Tanel Tammik, mis duubeldas Tammeka eduseisu. Ramol Sillamaa suutis Kalevi jaoks teise poolaja keskel küll ühe tagasi lüüa, kuid Mätase teine penalti ja Henri Käbliku maagiline mängu sekkumine tegid 79. minutiks mänguseisuks 4:1 Tammeka kasuks. Daniil Petrunin sai 86. minutil Kalevi poolelt samuti värava kirja, kuid viimane sõna oli Tammeka noormängijal Käblikul, kes tegi minut hiljem lõppseisuks 5:2.

Vooru avas Tallinna FCI Levadia ja Pärnu JK Vapruse mõõduvõtt, milles valitsev meister külla sõitnud Vaprusele palju võimalusi ei jätnud. Kaks väravat Robert Kirssilt ja üks lisandus Mark Oliver Roosnupult tõid Levadiale kindlad kolm punkti.

Tallinna JK Legioni ja Nõmme Kalju FC vahelises kohtumises võttis mänguohjad kiiresti enda kätte Kalju, kes esimese pooltunni lõpuks ka enda ülekaalu Maksim Gussevi värava abil ära vormistas. Esimese poolaja lõpuks lisas teise ka Aleksandr Volkov. Legioni jaoks läksid asjad hullemaks 58. minutil, kui punase kaardi teenis noor ründetäht Nikita Ivanov. Siiski suudeti vähemusest 90+4. minutil üks tagasi lüüa, kuid sellest punkti saamiseks enam ei piisanud.

Üks vooru üllatustulemustest sündis Tallinna FC Flora ja JK Narva Transi mängus, kui piirilinnast külla sõitnud narvakad suutsid Floralt kodust punkte röövida. 10. minutil viis viimasel ajal kuumas hoos olev Oleksandr Kozhevnikov Transi juhtima. Sellele suutis esimese poolaja lõpus küll Michael Lilander kauni kauglöögiga vastata, kuid rohkem väravaid ei suutnud kumbki meeskond lüüa.

Teine üllatustulemus sündis Paide linnastaadionil, kui Euroopas hiilanud Paide Linnameekond ei suutnud koduväljakul FC Kuressaare vastu paremat kätte saada kui ühe punkti. 331 pealtvaataja ees toimunud kohtumine kulges selge Paide domineerimise all, kuid enda tahet ei suudetud piisavalt Kuressaare meeste vastu realiseeritud. Kokkuvõtteks 0:0 viik.