22

11.2021

14:42

VIDEOD | Tiitlisoosikud võidutsesid, Kuressaare kindlustas seitsmenda koha

Möödunud nädalavahetusel peeti Premium liigas 30. vooru kohtumisi, mis olid liigatabeli alumise neliku jaoks ühtlasi selle hooaja viimased vastasseisud. Võidupunkte kogusid Vaprus, Kuressaare ning tiitlipretendendid Levadia ja Flora.

Vooru avakohtumises läksid vastamisi Viljandi JK Tulevik ja FC Kuressaare, keda lahutas mängu eel tabelis vaid üks punkt. Hooaja viimases kohtumises oli meeskondade jaoks kaalul seitsmes koht, mille teenimiseks oli Tulevikul vaja kindlat võitu, Kuressaarele piisanuks ka viigist. Mõlemale meeskonnale võimalusi loonud, ent väravateta möödunud avapoolaja järel avas mänguskoori 78. minutil Kuressaare, kui nurgalöögijärgses olukorras tabas kaheksa minutit varem vahetusest sekkunud Silver Alex Kelder esmalt latti, ent saatis seejärel palli kindlalt võrku. Kelder vormistas kolmandal üleminutil Kuressaarele meisterliku sooritusega ka 2:0 võiduvärava.

Kuressaare lõpetas hooaja 34 punktiga seitsmendal kohal, kaheksanda koha teeninud Tuleviku lõplik punktiarve on 4 võrra väiksem.

Väga tasavägiseks kujunes JK Narva Transi ja Nõmme Kalju FC vaheline kohtumine, kui väljakult lahkuti 0:0 viigiga. Häid võimalusi juhtväravani jõudmiseks oli mõlemal meeskonnal. Kodumeeskonna Transi poolelt pääsesid avapoolajal löögipositsioonile Raivo Saar ja Glev Pevtsov, ent esimesel juhul oli löök ebatäpne ning teisel vedas alt pallikontroll. Kalju sahistas mängus kahel korral ka võrku, kui täpsed olid Mikhail Babichau ja Vladyslav Khomutov, ent mõlemal korral jäi värav suluseisu tõttu lugemata.

Kalju asub liigatabelis hetkel 44 punktiga neljandal kohal, ent pole seda positsiooni veel kindlustanud, sest järgmise vooru vastane Legion jääb maha viie punktiga. Transi arvel on 30 punkti ning kuuendalt kohalt neil sel hooajal enam liikuda ei ole võimalik.

Tallinna FC Flora, kellel tiitliheitluses püsimiseks eksimisruumi ei ole, teenis Tallinna JK Legioni vastu 2:0 võidu. Möödunud aasta meister oli väljakul selgelt ründavam meeskond ning skoori avas 26. minutil penalti ise teeninud ja kindlalt realiseerinud Rauno Sappinen. Eduseisu kahekordistas teisel poolajal mängu sekkunud Konstantin Vassiljev, kes kombineeris hästi Rauno Alliku ja avavärava autori Sappineniga. Normaalaja üleminutitel teenis nürgalöögi olukorras penalti ka Legion, ent Matvei Ignonen tõrjus Dušan Bakici löögi.

Teisel kohal asuva Flora vahe liidri Levadiaga on endiselt 4 punkti, Legion asub 39 punktiga viiendal kohal.

Pärnu JK Vaprus, kes alustab tulevast hooaega Esiliigas, oli Tartu JK Tammekast üle 3:2. Väravatearve avati juba mängu 3. minutil, kui Vapruse kapten Magnus Villota suunas Tammeka nurgalöögi enda väravasse, ent viigiseis taastati kiiresti, sest juba 7. minutil saatis Henri Hansoni tsenderduse peaga võrku Anton Krutogolov. Poolajapausilt naastes sai Hanson meisterliku lahendusega ka ise jala valgeks. Kakskümmend minutit hiljem oli aga seis taas viigis, kui Mart Paul Preimani söödust pääses löögile oma Premium liiga debüüdi teinud Aleksandr Kukharev. Kohtumise lõppseisu vormistas otse karistuslöögist Krutogolov.

Mõlema meeskonna jaoks sai Premium liiga hooaeg selle kohtumisega läbi. Vaprus jäi 18 punktiga viimasele kohale, Tammekat ootavad ees üleminekumängud JK Tallinna Kaleviga.

Tõeline põnevuskohtumine leidis aset Sportland Arenal, kui Tallinna FCI Levadia teenis tänu varajasele tabamusele Paide Linnameeskonna üle 1:0 võidu. Levadia lõi otsustava värava oma esimesest ohtlikust momendist, kui Zakaria Beglarishvili toimetas palli üle kaitseliini Bogdan Vaštšukile, kes mängis üle mõlemad teda segandud kaitsjad ning saatis palli kindlalt väravasse. Kui avapoolajal oli domineerivam pool Levadia, siis teiseks kolmveerandtunniks haaras ohjad endale Paide, ent kaitsjad ja puurilukk olid oma ülesannete kõrgusel. Paide parim võimalus viigivärava löömiseks leidis aset 69. minutil, kui Deabeas jättis palli värava ees Henri Anierile, kes pallini aga ei ulatunud.

Levadia säilitas võidu järel neljapunktilise edu Flora ees. Paide jaoks on sel hooajal kolmas koht juba kindel.