22

08.2022

14:43

VIDEOD | Väravaterohkes voorus said jala valgeks kõik meeskonnad

Premium liiga 24. mänguvoorus jooksid väljakule kümme meeskonda. Esimest korda sel hooajal suutsid kõik meeskonnad vooru jooksul värava lüüa.

Väravatesaju alustas Paide Linnameeskonna ja Tallinna JK Kalevi vaheline kohtumine. Esimese poolajaga suutis Paide lausa 5:0 juhtima minna. Ioan Yakovlev vähendas teise poolaja keskel penaltipunktilt Kalevi kaotusseisu, kuid Paidel õnnestus veel kaks väravat Kalevi võrku lüüa. 7:2 mänguseisu vormistas Tristan Toomas Teevälja 87. minuti tabamus. Robi Saarma lõi mängus neli väravat.

JK Narva Trans võõrustas Tallinna JK Legioni ning tasavägiselt alanud mäng muutus kodumeeskonna jaoks keerulisemaks 14. minutil, kui punase kaardi teenis Transi keskkaitsja Denys Taraduda. Narvakad ei lasknud aga sellest end heidutada ning läksid 28. minutiks Denys Dedechko ja Arseni Kovaltšuki väravatest 2:0 juhtima. Legion suutis 36. minutil Daniil Tarassenkovi jalast ühe küll tagasi lüüa, kuid 42. minutil kadus meeskonna ülekaal mängijate arvu näol - Ivan Timofejev suutis paari minutiliste vahedega teenida kaks kollast kaarti, mis jättis mõlemale meeskonnale väljakule kümme meest. Kumbki meeskond aga rohkem väravaid lüüa ei suutnud ja Trans võttis 2:1 võidu.

Tallinna FC Florale külla sõitnud Pärnu JK Vaprus ei alustanud mängu küll kõige paremini, kui 15. minutil jäädi Martin Milleri tabamuse tõttu kaotusseisu, kuid edasi näidati südikat võitlust. 25. minutil viigistas Ronaldo Tiismaa suurepärase kauglöögiga mänguseisu ning poolajapausile mindi 1:1 seisul. Tragöödia langes aga Vapruse õlule 61. ja 62. minutil, kui minutilise vahega tegid skoori Rauno Alliku ja Konstantin Vassiljev. 3:1 seisuga kirjutas tabelisse kolm punkti Flora.

Vooru telemängus läksid vastamisi Nõmme Kalju FC ja Tartu JK Tammeka. Sportland Arenal läks esimese poolaja lõpus juhtima Tammeka, kuid ei suutnud mängu lõpuni enda eduseisu kaitsta. 87. minutil viigistas kaitsja rikošeti tulemusena mänguseisu Kaspar Paur. Kohtumises leppisid meeskonnad 1:1 viiki.

Tiitlikaitsja Tallinna FCI Levadia saatis Saaremaal toimunud mängus FC Kuressaare vastu korda võimsa tagasituleku. Kuressaare läks Sander Lahe ja Otto-Robert Lipu väravatest 2:0 esimese poolaja keskpaigaks juhtima ning mängupildi poolest olid Levadial selged raskused. Teisel poolajal võeti aga ohjad enda kontrolli alla. Esmalt lõi ühe tagasi Levadia selle hooaja suurim väravakütt Zakaria Beglarishvili. Sellele järgnes Brent Lepistu suurepärane sooritus, kui Ernest Agiyri talle nurgalöögist kastijoone lähistele ideaalse palli tsenderdas ja Levadia kapten selle ühe puutega otse õhust võrku saatis. Võidutabamuse vormistas esimese värava autor Beglarishvili, kes teenis penalti ja kuigi Kuressaare väravavaht Ingmar Krister Paplavskis suutis selle tõrjuda, saatis penaltilööja tagasipõrkunud palli võrku, viies Levadia 3:2 ette. Selle seisuga võttis Levadia põnevas kohtumises olulise võidu.