13

03.2023

10:30

VIDEOD│Coolbet saaliliiga põhiturniiri võitis Cosmos

Nädalavahetusel peeti Coolbet saaliliiga põhiturniiri viimased, 18. vooru kohtumised, mille järel selgusid kohamängude veerandfinaalidesse pääsejad.

Laupäeval alistas Narva United FC väravaterohkes kohtumises 11:5 Rummu Dünamo. Vastasseisu esimene poolaeg algas hoogsalt, kui juba mängu 28. sekundil läks Narva Sergei Aleksandrovi tabamusest juhtima. Aleksandrov saatis palli vastase väravasse kohtumise jooksul koguni kuuel korral. Sama hoogsalt jätkus kogu poolaeg, mis lõppes 5:2 Narva kasuks. Teisel poolajal suutis Rummu küll kolm väravat tagasi lüüa, kuid sellest ei piisanud, sest Narva oli teisel poolajal täpne kuuel korral. Vooru kokkuvõtteks parandas Narva oma kohta ja lõpetas põhiturniiri kuuendal tabelireal. Rummu jäi üheksandale kohale ja peab silmitsi seisma üleminekumängudega.

Tallinna FC Cosmos teenis ülekaaluka 6:1 võidu Aruküla Radiuse üle. Esimene poolaeg kujunes tasavägiseks: Cosmosel õnnestus 10. minutil Denis Vnukovi väravast juhtima minna ning see jäi ka poolaja ainsaks väravaks. Teisel poolajal tegi Denis Vnukov kübaratriki, kaks tabamust sai Cosmose poolt kirja Mark Ivanov. Teise poolaja lõpus sai ühe tabamuse kirja ka Radius. Cosmos kindlustas võiduga oma kohta tabeliliidrina, kaotuse ja tabelinaabri Narva edu tõttu langes Radius liigatabelis seitsmendale kohale.

JK Kohila ja Jõhvi FC Phoenixi tasavägises kohtumises jäi 4:3 peale Phoenix. Kui esimese poolaja võitis Kohila 2:1, siis põnevuskohtumise lõppseisu otsustas Phoenix võiduväravaga mängu lõpusekunditel. Phoenix lõpetas liigatabelis neljandal kohal ja Kohila säilitas viimasena koha kaheksa parema hulgas.

Päeva viimases mängus alistas Viimsi FC Smsraha kindlat 16:3 FC Jõgeva Wolvesi. Viimsi alustas kohtumise domineerimist juba 53. sekundi tabamusest, jätkates sama hea hooga. Jõgeva suutis küll 2 väravat tagasi lüüa, kuid esimene poolaeg lõppes skooriga 8:2. Ka teist poolaega domineeris Viimsi, duubeldades oma eduseisu. Jõgeva suutis veel ühe värava tagasi lüüa, kui lõppseis jäi 16:3 Viimsi kasuks. Viimsi oli juba enne vooru liigatabelis teise koha kindlustanud, ka Jõgeva jaoks oli kümnes koht kindel, millega langetakse järgmiseks hooajaks Esiliigasse.

Pühapäeval pidasid omavahel 18. vooru viimase kohtumise Tartu Ravens Futsal ja Sillamäe FC NPM Silmet, kui 5:3 jäi peale Silmet. Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning vaheajale mindi seisuga 2:2. Teist poolaega valitses kolme tabamusega Silmet, Ravens suutis 35. minutil ühe tagasi lüüa, kuid sellest enam ei piisanud. Silmet oli juba enne kohtumist kindlustanud kolmanda koha, Tartu langes aga tabelis viiendaks.

Coolbet saaliliiga jätkub kohamängude veerandfinaalid, kus lähevad vastamisi 1. ja 8., 2. ja 7., 3. ja 6 ning 4. ja 5. koht. Veerandfinaalidele järgnevad poolfinaalid, 3. koha mäng ja finaal. Mängude toimumisajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.