09

01.2023

13:59

VIDEOD│Coolbet saaliliigas võidutses esinelik

Coolbet saaliliigas peeti möödunud nädalavahetusel 10. mänguvoor, kus teenisid olulist punktilisa tabeli esimesel neljal kohal paiknevad meeskonnad.

Vooru suurima võidu sai kirja Tallinna FC Cosmos, kes alistas Rummu Dünamo seisuga 14:1. Cosmose resultatiivseim mängija oli Denis Vnukov, kes saatis palli vastaste võrku neljal korral. Kübaratriki said kirja Nikita Tšernei ja Aleksei Panin, ühe väravaga panustasid Mark Ivanov, Marek Naal ja Vladislav Titkov. Dünamo ainsa tabamuse autoriks oli Sergei Mištšenko. Cosmos jätkab tabelis 27 punktiga teisel kohal, Dünamo on 6 punktiga üheksas.

Võidukas oli ka liigatabeli liider Viimsi FC Smsraha, kes sai Aruküla Radiuse vastu kirja 2:1 võidu. Taas oli meeskondade omavaheline mäng tasavägine: avapoolaja võitis Smsraha tänu Jevgeni Merkurjevi tabamusele 1:0, teisel poolajal viigistas mänguseisu Tristan Saupõld ning mõned minutid enne kohtumise lõppu päästis Viimsi meeskonnale võidupunktid Erik Grigorjevi värav. Esikohal asuv Smsraha on kogunud 27 punkti, Radius asub 9 punktiga seitsmendal kohal.

Napi võidu sai kirja ka tabeli kolmas meeskond Sillamäe FC NPM Silmet, kes oli seisuga 6:5 üle JK Kohilast. Kohila meeskond näitas soosiku vastu head minekut, kui mänguseis suudeti viigistada lausa kolmel korral. Mängu lõpuminutitel tõid Silmeti mängumehe Vladyslav Vorontsovi kaks tabamust tabloole eduseisu ning kuigi üks värav õnnestus lisada ka Kohilal, ei lasknud Sillamäe meeskond edu käest. Silmet on kümne vooruga kirja saanud 22 punkti, Kohila paigutub 6 punktiga kaheksandale kohale.

Tabeli viimane meeskond FC Jõgeva Wolves valmistas Tartu Ravens Futsalile küll peavalu, ent punktilisa siiski teenida ei õnnestunud. Mängu asusid esmalt juhtima tartlased, kuid avapoolaja võitis Wolves seisuga 3:2. Teisel poolajal pani Ravens sisse uue käigu, kui vastaste võrku saadeti palli seitsmel korral ning kirja saadi 9:4 võit. Ravensi resultatiivseimad mängijad olid Raul Rebane ja Erki Mõttus, kes said mõlemad kirja kübaratriki. Ravens jätkab tabelis 18 punktiga neljandal kohal, Wolvesi arvel on kümne vooru järel 3 punkti.

Tabelinaabrite lahingus saatis edu Jõhvi FC Phoenixit, kes alistas Narva United FC seisuga 5:1. Phoenix saatis palli vastase võrku avapoolajal kahel ja teisel poolajal kolmel korral, kusjuures jala sai valgeks viis erinevat mängumeest. Narva ainsa tabamuse autor oli Sergei Aleksandrov, avapoolajal jäeti kasutamata võimalus penaltilöögist mänguseis viigistada. Võidu tulemusena möödus Phoenix tabelis Narvast ning on nüüd 15 punktiga viies, Narva asub 13 punktiga kuuendal kohal.

Coolbet saaliliiga jätkub 11. vooruga 14. jaanuaril, kui päeva jooksul astub väljakutele kaheksa meeskonda. Tartu Ravens Futsali ja Aruküla Radiuse vaheline 11. vooru kohtumine peetakse 8. veebruaril.