30

01.2023

10:52

VIDEOD│Coolbet saaliliigas võidutses tabeli esinelik

Coolbet saaliliigas peeti möödunud nädalavahetusel, 28. ja 29. jaanuaril 13. vooru kohtumisi, kus saatis edu tabeli esimesel neljal real paiknevaid meeskondi.

Jõhvi FC Phoenix kindlustas oma kohta tabeli neljandal real, kui FC Jõgeva Wolves alistati seisuga 10:4. Avapoolaeg kujunes seejuures äärmiselt tasavägiseks, kui Wolvesil õnnestus kahel korral kaotusseisust välja tulla ning vaheajapausile mindi 2:2 viigiseisus. Teisel poolajal näitas aga Phoenix kindlat minekut, kui vastase võrku saadeti palli kaheksal korral. Võitjameeskonna koosseisust sai jala valgeks kuus erinevat mängijat.

Vooru suurima võidu sai kirja Sillamäe FC NPM Silmet, kes oli 9:2 üle Rummu Dünamost. Silmeti resultatiivseim mängija oli Anton Pfening, kes lõi kokku neli väravat, ühe lisasid Roman Bažkov ja Stanislav Gussev ning kolm tabamust läksid kirja Dünamo omaväravatena. Kohtumise jooksul näidati kahel korral ka punast kaarti, kui reeglitevastaselt tegutsesid Silmeti poolelt puurilukk Aleksandr Gorbunov ning Dünamo poolelt Chaslau Ustsinovich. Võidu järel jätkab Silmet kindlalt kolmandal kohal, vahe teisel kohal asuva Cosmosega on viiepunktiline. 6 punkti kogunud Dünamo asub eelviimasel real.

Ühepoolseks kujunes ka JK Kohila ja Tallinna FC Cosmose vaheline kohtumine, kus sai 7:2 võidu kirja Tallinna meeskond. Avapoolaja võitis Cosmos Marek Naali tabamustest 2:0, teisel poolajal pandi aga sisse teine käik ning vastase võrku saadeti palli võrku veel viiel korral. Resultatiivseim mängija oli Naal, kes vormistas viimasel minutil ka mängu lõppseisu. Kohila tabamuste eest kandsid hoolt Teet Kallaste ja meeskonna kapten Martin Heinaru. Cosmos jätkab tabelis teisel kohal, olles võrdsetel punktidel liidri Smsrahaga. Kohila on 13 kohtumisega kogunud 9 punkti ning asub kaheksandal real.

Coolbet saaliliiga liider Viimsi FC Smsraha oli 9:3 üle Tartu Ravens Futsalist. Mängu asus seejuures esmalt juhtima Ravens, kui 7. mänguminutil oli täpne Raul Rebane, vaheajapausiks tõi viigi tabloole Igor Vassiljev. Tasavägise avapoolaja järel läks Smsraha siiski oma teed, täpseima jalaga oli Jevgeni Merkurjev, kes vormistas teisel poolajal kübaratriki. 33 punktiga paikneb Smsraha liigatabeli tipus, Ravens paigutub viiendale reale ning esinelikust lahutab neid vaid kolm punkti.

Vooru tasavägiseimas kohtumises läksid vastamisi tabelinaabrid Narva United FC ja Aruküla Radius1:0 võidu toel teenis punktilisa Ida-Virumaa meeskond. Kohtumise ainsa tabamuse lõi Vitaly Kutuzov 14. minutil, kui lahendas meisterlikult vasturünnakust tekkinud olukorra. Edasises kohtumises oli Radiusel selgelt rohkem võimalusi, ent neid väravateks vormistada ei õnnestunud. Vooru eel Radiuse ees ühepunktilist edu omanud Narva United on nüüdseks kogunud 16 punkti, tabeli seitsmendal Radiusel on 12 punkti.

Coolbet saaliliiga jätkub 4. veebruaril, kui päeva jooksul peetakse kõik 14. vooru kohtumised.