13

02.2023

11:38

VIDEOD│Esinelikusse murdnud Ravens jätkas võidulainel

Coolbet saaliliigas peeti möödunud nädalavahetusel 15. vooru kohtumisi. Sarnaselt eelmise vooruga näitas tabeli esikolmik head minekut, võidulainel jätkab ka nädalasisese kohtumisega neljandaks murdnud Ravens.

Kohtumist JK Kohila vastu läks Tartu Ravens Futsal juhtima juba 3. mänguminutil, kui täpne oli Juhan Kondike. Selle järel õnnestus Kohilal küll ise juhtima minna, ent vaheajapausile mindi 2:2 viigiseisus. Teine poolaeg oli edukam Ravensi jaoks, kes tagas tänu Mats Plado kahele ning Raul Rebase ja Kristo Pahla ühele tabamusele 6:4 võidu. Nädala sees ka Aruküla Radiuse 4:1 alistanud Ravens kindlustas sellega tabelis neljandat kohta, edestades nüüd Phoenixit viie punktiga.

Jõhvi FC Phoenix oli seejuures lähedal üllatustulemusele, ent Tallinna FC Cosmosele jäädi napilt 2:3 alla. Cosmos läks mängu kiirelt juhtima, kui kuuendaks minutiks oldi Vitalii Katerynini ja Daniel Grossi tabamusest 2:0 eduseisus. Phoenixil oli sellele ka vastus, kui Jelissei Zahharov vähendas avapoolajal kaotusseisu minimaalseks ning Danila Tsõgankov tõi teise poolajal alguses tabloole viigi. Cosmosele päästis kolm võidupunkti Gross, kes vormistas lõppseisu kolm minutit enne lõpuvile kõlamist.

Vooru suurim võit sündis tabeli viimaste meeskondade omavahelises duellis, kui Rummu Dünamo sai FC Jõgeva Wolvesi vastu kirja 8:0 võidu. Dünamo oli mõlemal poolajal täpne neljal korral, kusjuures jala sai valgeks kuus erinevat mängumeest: kahe tabamusega panustasid Egor Portyankin ja Sergei Mištšenko, ühe lisasid Aleksandr Seppago, Raido Luhaorg, German Muhin ja Kermo Muraveiski. Wolves jätkab liigatabelis kuue punktiga viimasel kohal, Dünamo on üheksa punktiga eelviimane.

Tabeliliider Viimsi FC Smsraha pidas tasavägise kohtumise Narva United FC-ga, kui päästis võidupunktid teise poolaja tabamustest. Esimese 20 mänguminuti jooksul kumbki meeskond vastase väravavõrguni ei jõudnud. Teisel poolajal avas mänguskoori Nikita Andreev, kes oli täpne 28. minutil. Eduseisu duubeldas kümme minutit hiljem Artur Bõstrov ning 24 sekundit hiljem vormistas Andreev lõppseisuks 3:0. Smsraha paikneb liigatabeli tipus, olles võrdselt Cosmosega kogunud 39 punkti. Narva meeskond paikneb 16 punktiga kuuendal kohal.

Tabeli kolmas Sillamäe FC NPM Silmet jäi kohtumises Aruküla Radiusega küll esmalt kaotusseisu, ent päästis 4:2 võiduga endale punktilisa. Radiuse viisid avapoolaja keskpaigaks 2:0 eduseisu Rasmus Puusta ja Kevin Sooaluste, ent Silmetil õnnestus kolme minuti pikkuse perioodi vältel täpne olla kolmel korral ning vaheajapausile mindi üheväravalises edus. Mängu lõppseisu vormistas 39. mänguminutil Stanislav Gussev. Tabeli kolmandat Silmetit lahutab esimesest kahest meeskonnast viis punkti, Radius on 13 punktiga seitsmes.

Coolbet saaliliiga jätkub 16. vooru kohtumistega, mis peetakse 17.19. veebruaril.