09

05.2022

11:10

VIDEOD│Flora võitudeseeria katkes, Kalev langes tabeli viimaseks

Premium liiga 12. mänguvoorus peeti 5 kohtumist. ETV2 telemängus suutis Paide Linnameeskond Tallinna FC Floraga viigistada ning nende võitudeseeria lõpetada.

Enne Paidega mängu oli Flora liigas võitnud 11 kohtumist järjest. Mängu saatust mõjutasid kolm suurmat sündmust. 27. minutil pidi tagareie ebamugavuse tõttu platsist lahkuma Konstantin Vassiljev, keda asendas Henrik Ojamaa. Flora ründaja suutis aga kõigest 16 minutit väljakul püsida, kui teenis selle ajaga kaks kollast ning saadeti punase kaardiga väljakult minema. Flora jätkas vähemuses südikat vastupanu ning teenis teisel poolajal ka penalti, kuid Mihkel Aksalu suutis Sergei Zenjovi löögi tõrjuda. Mõlemad meeskonnad omasid mängu lõpufaasis võimalusi, kuid kumbki neid lahendada ei suutnud. Lõppseisuks 0:0.

Tiitlikaitsja Tallinna FCI Levadia pidi enda hooaja esimeses naturaalmurul peetud mängus JK Tallinna Kalevi vastu pikalt võiduväravat otsima, kuid suutis selle lõpuks tänu Zakaria Beglarishvili penaltile leida. Esimesel poolajal ning ka terve teise poolaja vältuses pani Levadia tohutut survet Kalevi väravale, kuid ei suutnud Stiven Raideri selja taha ühtegi palli sokutada. Küll aga kukutas 83. minutil Marek Kaljumäe enda kastis Frank Liivaku, mille tulemusel teenitud penalti Zaka realiseeris ning Levadiale 1:0 võidu tõi.

Tallinna JK Legion võttis magusa 1:0 võidu JK Narva Transi üle, millega tõusti esimest korda sel hooajal tabeli üheksandale positsioonile. Legionile tõi võidu Markus Vaherna 85. minuti värav.

Nõmme Kalju FC ja Tartu JK Tammeka käimasoleva hooaja teine vaatus algas põnevalt, kui Tammeka suutis mängu alguses Kevin Mätase väravast juhtima minna ning esimese poolaja lõpuni ka eduseisu hoida. Teisel poolajal nõelas Kalju aga kiirelt, kui 52. ja 53. minutil mindi Maksim Gussevi ja Yohan Mannone väravatest juhtima. 3:1 mänguseisu vormistas 90+3 Igor Subbotin.

Pärnu JK Vaprus lõpetas enda võidupõua, kui kodus alistati FC Kuressaare tulemusega 3:1. Pärast seda kui Vaprus 2:0 Amar Abdallahi ja Virgo Valliku väravatest juhtima läks, suutis Otto-Robert Lipp kaotusseisu esimese poolaja lõpus minimaalseks muuta. Sander Sinilaiu tabamus mängu lõppfaasis otsustas aga lõpliku tulemuse.

Järgmised Premium liiga mängud toimuvad 13., 14. ja 15. mail.