30

11.2020

07:56

VIDEOD│Hõbemedali heitluses püsib põnevus, Kuressaare liigub üleminekumängudele

Premium liigas peeti nädalavahetusel olulisi kohtumisi. Flora meeskond teenis Paide vastu suure võidu ning hõbemedali saatus on veel lahtine. Tabeli alumises pooles jõudis hooaeg lõpule ning üleminekumängudele liigub FC Kuressaare.

Laupäeval toimus kaks vastasseisu, kui hooaja viimasteks kohtumisteks käisid väljakul tabeli alumised meeskonnad. TJK Legion alistas võõrsil 3:1 Narva Transi. Mängu avavärav sündis kaheksandal minutil, kui Nikita Andreev viis Legioni penaltist juhtima. Avapoolaja üleminutil suurendas külaliste edu Dmitri Kovtunovitš. Teise poolaja alguses saatis Kovtunovitš ühe palli ka enda võrku ning Transi kaotusseis vähenes. Viimase tabamuse sai enda nimele Andreev, kindlustades Legionile võidu. Legion lõpetas hooaja seitsmendal positsioonil, Trans suutis vältida üleminekumänge ja teenis kaheksanda koha.

Sportland Arenal said teise poolaja väravatest 1:1 viigi kirja Tallinna Kalev ja FC Kuressaare. Kalev asus kohtumist juhtima 61. minutil tänu Murad Velijevi tabamusele. Kümme minutit hiljem vastas sellele tabamusele Mattias Männilaan. Viigiline tulemus tähendas Kuressaarele, et oma kohta liigas tuleb hakata kaitsma üleminekumängudel, kus 3. ja 6. detsembril heideldakse Maardu Linnameeskonnaga. Kalevi saatus sai selgeks juba eelmises voorus ning järgmiseks hoojaks langetakse Esiliigasse.

Pühapäeval avasid vooru Paide Linnameeskond ja Tallinna FC Flora. Paide läks mängule vastu lootuses kindlustada hõbemedalid. Selleks oli vaja teenida koduväljakul Flora üle võit. Kohtumine algaski Paidele rõõmsamates toonides, kui 13. minutil viis Deabeas meeskonna juhtima. Vaheajapausile mindi siiski Flora eduseisus, kui kaks väravat lõi Rauno Sappinen. Teisel kolmveerandtunnil läks Flora oma teed ning lõpuks võeti 7:1 võit. Sappinen sai kirja kübaratriki, kaks tabamust sai oma nimele Frank Liivak ning ühe lisasid veel Konstantin Vassiljev ja Martin Miller.

FCI Levadia püsib hõbemedali heitluses, kui viimati alistati Nõmme Kalju 2:0. Hiiu staadionil peetud kohtumises avapoolajal väravaid ei nähtud ning esimene tabamus sündis 81. minutil, kui resultatiivne oli Gando Biala. Mängu üleminutitel sai jala valgeks ka Karl Rudolf Õigus. Levadia jätkab kolmandal tabelireal ja jääb ühe mängu rohkem pidanud Paide Linnameeskonnast maha nelja punktiga. Kaotuse tõttu Kaljul enam neljandast kohast kõrgemale tõusta ei õnnestu, kui viimases voorus kohtutakse Paidega.