31

10.2022

12:00

VIDEOD│Kalju naases esikolmikusse, Vaprus sai otsustava kaotuse

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel põnev mänguvoor. Napi võiduga haaras Nõmme Kalju FC taas liigatabelis kolmanda koha, Pärnu JK Vaprus oli lähedal suurele üllatusele, ent kaotas mängu lõpus löödud väravatest 2:3.

Tallinna FCI Levadiaga kohtunud Pärnu JK Vaprus, kes on mulluse meistri vastu olnud selgetes raskustes, läks seekordset mängu 34. minutil juhtima, kui kauglöögist oli täpne Enrico Veensalu. Üleminekumängudele pääsemise lootuse säilitamiseks võitu vajanud Vapruse olukord läks veelgi paremaks 56. minutil, kui Sander Sinilaid tõi tabloole 2:0 eduseisu. Mängu viimase kümne minutiga õnnestus aga Levadial seis enda kasuks pöörata, kui täpsed olid Rasmus Peetson, Zakaria Beglarishvili ja Karl Rudolf Õigus.

2:3 kaotus tähendab Vapruse jaoks, et viimase kahe vooruga neil tabeli viimaselt kohalt enam tõusta ei ole võimalik ning järgmisel aastal võisteldakse Esiliigas. Levadia on kindlustanud hõbemedalid.

Nõmme Kalju FC sai üliolulise võidu, kui 1:0 oldi üle Tallinna JK Legionist. Valdavalt mängu kontrollinud, ent realiseerimisega hädas olnud Kalju lõi mängu ainsa värava 57. minutil, kui Nikita Komissarovi karistuslöögi suunas ülitäpselt peaga võrku keskkaitsja Vladimir Avilov. Mängu jätkudes otsisid mõlemad meeskonnad võimalusi vastase ohustamiseks, ent rohkem väravaid ei sündinud.

1:0 võiduga naases Kalju liigatabelis kolmandale kohale, kui mööduti Paide Linnameeskonnast. Legion asub tabelis üheksandal kohal ning mängib liigasse püsimajäämiseks üleminekumänge.

Tallinna FC Flora sai kohtumises Paide Linnameeskonnaga kirja taaskord üheväravalise võidu. Mängu saatuse otsustas Markus Poom, kes sekkus mängu 12 minutit enne värava sündimist: Ken Kallaste tsenderduse järel jäi pall kastis lahtiseks ning Poom saatis selle kindlalt võrku. Paidel õnnestus küll lõpuminutitel veel lubavaid olukordi tekitada, ent neid väravateks ei vormistatud.

Paide jaoks on tegu valusa kaotusega, sest sellega loovutati tabeli kolmas koht Kaljule. Võimalus taas esikolmikusse tõusta avaneb saabuval nädalavahetusel, kui meeskonnad omavahel kohtuvad. Flora paikneb tabeli tipus ning on meistritiitli juba kindlustanud.

Tartu JK Tammeka teenis JK Narva Transi üle tänavu kolmanda võidu. Mäng otsustati ära avapoolajal, mida alustasid tartlased hästi: juba 18. minutil teeniti penalti, ent Kevin Mätase löögi suutis Transi puurilukk tõrjuda. Juba järgmises olukorras suudeti siiski juhtima minna, sest nurgalöögi järel sai jala valgeks Reio Laabus. 34. minutil tõi 2:0 eduseisu tabloole Taijo Teniste, kes pääses kaugelt löögile Mätase efektse kannasöödu järel. Teisel poolajal oli mõlemal meeskonnal häid võimalusi, ent ühtki neist vastase võrku ei saadetud.

2:0 võiduga möödus Tammeka Transist ning asub nüüd kuuendal kohal, Trans jätkab seitsmendal real. Meeskondade vahe tabelis on ühepunktiline.

FC Kuressaare oli lähedal järjekordsele võidule JK Tallinna Kalevi üle, ent jäi üleminutitel kolmest punktist ilma. Kuressaare linnastaadionil toimunud kohtumist asus kodumeeskond juhtima 15. minutil, kui Sander Alex Liidu karistuslöögi suunas Sten Reinkort peaga Mattias Männilaanele, kes olukorra juhtväravaks vormistas. Edasine mäng jätkus Kuressaare taktikepi all, ent üha enam hakkas ka Kalev oma rütmi leidma. Viigiväravani jõudsid tallinlased esimesel üleminutil, kui kastis pääses väravavahiga silmitsi Ats Purje, kes olukorra kindlalt lahendas.

1:1 viik meeskondade jaoks tabelis midagi ei muutnud: Kuressaare jätkab viiendal ja Kalev kaheksandal kohal.